Hlavní navigace

TrustPort® Antivirus jako samostatný produkt

[Tisková zpráva] Brno 17. 4. 2008 – Společnost TrustPort, a.s., významný producent bezpečnostních řešení, oznamuje uvolnění svého antivirového programu jako samostatného produktu pod obchodním názvem TrustPort® Antivirus a změnu názvu stanicového řešení TrustPort® Workstation na TrustPort® PC Security.

Sdílet

Doposud byl Antivirus nabízen pouze jako součást komplexního bezpečnostního balíku pro koncové stanice – TrustPort® PC Security (dříve TrustPort® Workstation).

„Nyní mohou jeho jedinečné kvality ocenit i uživatelé, kteří hledají pouze ochranu před škodlivými kódy z internetu a ostatní bezpečnostní opatření (firewall, šifrování, skartace, apod.) pro ně nejsou přínosem, nebo je řeší jiným způsobem. Tento významný krok zcela jistě povede také k lepší konkurenceschop­nosti tohoto produktu na českém, ale i na zahraničních trzích“, uvedla marketingová ředitelka Lucie Ema Kuřáková.

TrustPort® Antivirus bude na českém a slovenském trhu nabízen podle stejného obchodního modelu jako TrustPort® PC Security. To znamená, že koncoví uživatelé si jej budou moci zakoupit ve formě PACKů obsahujících 1, 3 nebo 5 licencí u některého z našich partnerů. Na zahraničních trzích bude zahájena distribuce přes širokou síť našich distributorů.

Dalším neméně významným krokem, který společnost TrustPort učinila, je změna názvu bezpečnostního balíku pro koncové stanice a notebooky TrustPort® Workstation na TrustPort® PC Security. Lucie Ema Kuřáková k tomu dodává: „Nový název lépe vystihuje podstatu a určení samotného produktu a věříme, že přejmenování povede k jeho většímu rozšíření mezi uživatelskou veřejností.“

TrustPort® PC Security – komplexní řešení pro ochranu a bezpečnost dat určené pro použití na pracovních stanicích a noteboocích. Obsahuje antivirový program, antispam, antispyware, personální firewall, program pro skartování elektronických dat, aplikaci pro použití elektronického podpisu a nástroj pro on-line šifrování na virtuálním disku. TrustPort® PC Security je kompatibilní s centrální správou TrustPort® Management. Řešení je schopno spolehlivě zajistit úplnou ochranu jednotlivých stanic v síti i u samostatných uživatelů.

TrustPort® Antivirus jako součást komplexního balíku TrustPort® PC Security je na antivirovém trhu relativně krátkou dobu, za kterou ukázal své kvality zejména díky inovačnímu přístupu společnosti TrustPort. Bezkonkurenční je použití pěti skenovacích motorů, jejichž vzájemná kombinace zaručuje vynikající diagnostiku, což např. dokazují pravidelné nezávislé testy (Virus Bulletin, AV-Comparatives, apod.). Stejná technologie je použita i v moderním řešení pro ochranu internetových bran před spamem, viry a spywarem – TrustPort® Internet Gateway a v řešení pro ochranu síťového prostředí organizace na úrovni souborových serverů – TrustPort® Servers.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).