Hlavní navigace

TrustPort® Workstation ANTIVIRUS jedničkou na trhu

[Tisková zpráva] Brno – Společnost TrustPort, a.s., výrobce bezpečnostního softwaru řady TrustPort®, oznámila získání dalšího významného ocenění. Antivirový program TrustPort® Workstation Antivirus se umístil na nejvyšší příčce v únorovém testu projektu AV-Comparatives s oceněním ADVANCED+.

Sdílet

Testu se zúčastnilo 16 světově známých antivirových produktů, které se utkaly v on-demand (na vyžádání) testu na detekci škodlivých kódů. TrustPort® Workstation Antivirus dokázal odhalit rekordních 99,8% škodlivých kódů z celkového počtu cca 1,7 miliónu předložených testovacích vzorků a stal se tak jedničkou v celém testu. Z čela sesadil své nejvýznamnější konkurenty, kteří se pravidelně objevovali na předních pozicích. V celé historii těchto testů, která se datuje od roku 2004, této mety dosáhly pouze 2 antivirové programy.

TrustPort® Workstation Antivirus je na antivirovém trhu relativně krátkou dobu, za kterou ukázal své kvality zejména díky inovačnímu přístupu společnosti TrustPort. Bezkonkurenční je použití pěti skenovacích motorů, jejichž vzájemná kombinace zaručuje vynikající diagnostiku.

TrustPort® Workstation Antivirus je nabízen v rámci komplexního bezpečnostního balíku TrustPort® Workstation, který kromě antiviru obsahuje i personální firewall, antispam, antispyware, aplikace pro šifrování a bezpečnou skartaci elektronických dat a elektronický podpis. Jeho kvalitu mohou uživatelé ocenit i v moderním řešení pro ochranu internetových bran před spamem, viry a spywarem – TrustPort® Internet Gateway a v řešení pro ochranu síťového prostředí organizace na úrovni souborových serverů – TrustPort® Servers.

Projekt AV-comparatives je výsledkem práce Andrease Clementiho, který se od roku 2004 zabývá srovnávacími testy antivirových programů, zejména z pohledu spolehlivosti detekce „In-the-Wild“ virů. Více informací o uvedených testech najdete na www.av-comparatives.org.