Hlavní navigace

Tržní podíl SAP roste nejrychleji mezi dodavateli Business Intelligence

[Tisková zpráva] Praha – 20. srpna, 2007 — Společnost SAP dnes oznámila, že tržní podíl platformy SAP NetWeaver Business Intelligence (SAP NetWeaver BI) rostl nejrychleji mezi ostatními dodavateli business intelligence (BI) platforem. Informaci uveřejnila firma Gartner Dataquest ve své nové analýze s názvem „Tržní podíl: Platformy Business Intelligence, celosvětově 2006”. Gartner uvádí, že SAP v loňském roce dosáhl tržního podílu 8,2 procent a prodej vzrostl o 60 procent.

Sdílet

Analýza firmy Gartner Dataquest uvádí, že trh BI platforem rostl v roce 2006 celkově o 14,9 procent a dosáhl hodnoty téměř 4,7 miliardy amerických dolarů. Podle Gartnera rostl tržní segment „vložené funkcionality BI” o 41,3 procent a překonal segment platforem „samostatně stojících BI”, který rostl o 9,9 procent. Gartner definuje vloženou funkcionalitu BI jako funkcionalitu zasazenou do jiných softwarových produktů. Samostatně stojící BI se prodávají jako zvláštní BI řešení.

Studie Gartner dále uvádí: „BI se stalo nevyhnutelností. Všechny úrovně zaměstnanců, od top managementu po řadové pracovníky, využívají BI. Nové technologie jako je například integrované vyhledávání BI slibují ještě širší využití.”

Organizace se potýkají s rostoucím množstvím důležitých údajů, které jsou uloženy v aplikacích a databázích bez snadného přístupu. Pro vyšší efektivitu potřebují zaměstnanci zjednodušit přístup k těmto datům. SAP NetWeaver BI usnadňuje přístup k firemním datům a podporuje samoobslužnost uživatelů při jejich každodenních činnostech.

Od jara 2007 má SAP 13000 produktivních implementací SAP NetWeaver BI na celém světě a pokračuje v posilování pozice na trhu. „Studie Gartner ukazuje, že SAP je druhým rokem po sobě na trhu BI hlavním tahounem,” řekl Nimish Mehta, viceprezident, Enterprise Information Management, SAP AG. „Potvrzuje to správnost naší BI strategie. Naši zákazníci potřebují flexibilní BI platformu, která rychle vytáhne důležitá obchodní data z různých aplikací a databází. Uživatelé BI od SAP oceňují kromě rychlosti také integrované plánovací možnosti a hladkou integraci dat ze systémů SAP i jiných. S SAP NetWeaver BI mohou naši zákazníci těžit z architektury orientované na služby, vyvíjet se a růst podle svých vlastních priorit.”