Hlavní navigace

TS Ostrava získalo cenu v Bratislavě a těší se ze tří nominací na cenu Elsa 2010

[Tisková zpráva] 37. Medzinárodní festival filmů o trvale udržitelném rozvoji - Ekotopfilm 2010, ocenil náš pořad Pod pokličkou (díl nazvaný Zelené čističe) Cenou Slovenské obchodní a průmyslové komory.V Zrcadlovém sále Primaciálního paláce v Bratislave převzala v pátek 15. října 2010 tuto cenu v zastoupení TS Ostrava paní Petra Darovcová, ředitelka Českého centra v Bratislavě.

Sdílet

Pod sloganem „Ocet, sůl i mýdlo vyčistí vám bydlo!“ se jeden z letošních dílů cyklu Pod pokličkou věnuje běžně dostupným surovinám, které mohou pomoci v domácnosti, a často úplně jinak, než jsme běžně zvyklí. Nejsou to totiž jen potraviny, ale také účinné a hlavně šetrné čisticí prostředky. Je jistě pochopitelné, že na festivalu věnovaném trvale udržitelnému rozvoji se se sympatiemi setkaly všechny dobré rady o tom, jak vycídit domácnost bez saponátů.

Dnes byly oznámeny nominace na letošní Televizní ceny Elsa 2010. K favoritům patří i televizní film Nespavost, který vznikl v Centru dramatické tvorby TS Ostrava a který jsme nabídli našim divákům ve vysílání ČT1 letos v květnu.

Nespavost má hned tři nominace na cenu Elsa

  • v kategorii Původní dramatická tvorba – pořad
  • v kategorii Původní dramatická tvorba – scénář pro Alexandru Berkovou
  • v kategorii Původní dramatická tvorba – režie pro Lenku Wimmerovou

Věříme, že dílo, které bylo kritiky označeno za jeden z nejlepších televizních filmů poslední doby, nepochybně zasluhuje uznání. Na to, zda naplní své nominace, si ale budeme muset ještě počkat.

V hlavní roli hořké komedie o tom, jak bývá těžké odpustit rodičům, zazářila tenkrát Hana Maciuchová. V dalších rolích složitých osobností pohybujících se v komplikovaných vztazích předvedli výjimečné výkony Bořivoj Navrátil, Zdena Hadrbolcová, Klára Melíšková, Jaroslav Plesl, Petra Špalková, Kristina Frejová a další.

Více na www.ceskatele­vize.cz/nespa­vost

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).