Hlavní navigace

Turistický trojlístek 2010 - pojďte na výlet S českým rozhlasem region!

[Tisková zpráva] Český rozhlas Region ve spolupráci s Klubem českých turistů připravil zajímavou akci, která je určena všem příznivcům pěší a cyklo turistiky. Jmenuje se "Turistický trojlístek" a bude se konat v sobotu 21. srpna 2010 v Českém Šternberku.

Sdílet

Pro návštěvníky budou připraveny tři turistické a tři cyklistické trasy, které nabídnou účastníkům netradiční pohled na překrásnou přírodu Posázaví. Centrum veškerého dění bude situováno do prostor Parkhotelu Český Šternberk (u zastávky vlaku, přes údolí naproti hradu), kde bude průběžně od 7:00 do 11:00 hodin probíhat start všech tras. Odpoledne zpestří návštěvníkům akce vystoupení country kapel KTO a Eldorádo. Každý účastník pochodu obdrží „vandrbuch“, tedy knihu, do které může cestou sbírat otisky speciálních razítek vydaných pouze k této akci. Podrobnosti o jednotlivých trasách naleznete na www.cesky-rozhlas-region.cz.

Občerstvení je zajištěno prostřednictvím Parkhotelu Český Šternberk (speciální turistický guláš, klobásky, pivo, limo, hotovky i minutky), startovné se platí pouze úsměvem.

Podrobnější informace:
Termín: 21. srpna 2010 od 7:00 do 18:00 hodin
Lokalita: Posázaví (okolí Českého Šternberku)
Počet tras: 3 pěší (3 / 8 / 16 km) a 3 cyklistické (5 / 15 / 52 km). Trasy jsou vedeny po značených turistických a cyklo trasách.
Start: Parkhotel Český Šternberk – průběžný start 7:00 – 11:00 hod.
Cíl: Parkhotel Český Šternberk
Program v cíli: Hudba (ozvučené pódium), moderátor, skákací hrad, soutěže o ceny. Domluveny jsou kapely Eldorádo a KTO.

Každý registrovaný účastník získá:

  • „Vandrbuch“ (popis jednotlivých tras, mapy, informace o akci, zajímavá místa, doporučená „razítková“ místa – kontroly)
  • Otisk speciálního razítka, které je vydané pouze k této akci
  • Slevu na vstupné do hradu Český Šternberk (bude otevřen výjimečně už od rána od 8:00 hod.)

Český rozhlas Region je regionální stanice Českého rozhlasu pro obyvatele a návštěvníky Středočeského kraje. V průběhu dne svým posluchačům poskytuje nepřetržitý proud informací převážně regionálního charakteru (zprávy každou hodinu, ráno každých 20 minut, regionální předpověď počasí a dopravní servis), aktuální i náročnější publicistiku, kvalitní hudbu a zábavu. Večer a v noci vysílá pořady určené národnostním a sociálním menšinám, komponované hudební speciály i pořady kontaktní a slovesně-zábavné. Ke stěžejním pořadům Českého rozhlasu Region patří talk show Jana Rosáka Tandem, dále rozhovor K věci Tomáše Pancíře s významnou osobností veřejného života na aktuální středočeské téma, pořad o vaření Pochoutky, jehož autory jsou Naďa Konvalinková a Patrik Rozehnal a v neposlední řadě i hudební pořad U muziky s Josefem Zímou a pravidelný týdeník o zahrádkaření a kutilství Hobby magazín Eduarda Hrubeše.

Český rozhlas Region vysílá ve středních Čechách na frekvencích Mělník 87,6 FM; Beroun 88,4 FM; Benešov 99,0 FM; Příbram 100,0 FM; Mladá Boleslav a Nymburk 100,3 FM; Rakovník 100,4 FM; Kutná Hora, Kolín a Kladno 100,5 FM.

Český rozhlas Region – rádio vašeho kraje
www.cesky-rozhlas-region.cz