Hlavní navigace

Turistika.cz spustila unikátní systém odměňování turistů a cestovatelů za jejich zážitky

[Tisková zpráva] Jedna z prvních vlaštovek nově vzniklého TECHNOLOGICKÉHO CENTRA Hradec Králové spouští inovativní službu. Další budou brzy následovat.

Sdílet

Webové stránky www.turistika.cz, kde tisíce registrovaných turistů a cestovatelů sdílí své zážitky z cest a výletů formou praktických rad, cestopisů, tipů na výlet a fotografií, začaly své registrované přispěvatele odměňovat. Za první dny bylo již rozděleno několik stovek korun.

Jedinečný systém odměňování funguje na bázi sponzoringu, kdy autor příspěvku obdrží část peněz z reklamy, která se u jeho příspěvku objeví. Ve svém administračním systému přehledně vidí, od jakých firem peníze dostal a kolik. Po získání částky jeden tisíc korun zasílá reklamní systém peníze uživateli na jeho účet.

Myšlenkou sponzoringu je symbolická odměna za chuť přispívat na stránky turistika.cz, nikoliv motivace ke vkládání informací. Hodnota informace, rady, tipu na výlet psaná s chutí pomoci ostatním se nedá srovnat s článkem psaným pro peníze.

Jak říká ředitel projektu Jiří Pilnáček, „chceme odměňovat naše věrné přispěvatele pomocí našich partnerů a zároveň budovat pozitivní vnímání jejich produktů a značek naší komunitou turistů a cestovatelů. Podle mé osobní zkušenosti vím, že zvolím při výběru zboží firmu, které důvěřuji a znám ji. Pokud mi tato firma přispívá na mé cesty a výlety, nebudu se dlouho při výběru zboží rozmýšlet.“

Mezi první firmy, které začaly přispěvatele Turistika.cz odměňovat, patří vinný e-shop vino-hradec.cz. Pozitivně se k sponzoringu staví i další společnosti, jako je outdoorová značka Alpine PRO, Německá centrála cestovního ruchu, Rock Point a další. Stránky Turistika.cz navštívilo za měsíc červenec více než 200.000 čtenářů, kteří zde vložili za měsíc téměř 600 tipů na výlet, cestopisů, praktických rad a turistických cílů. Dále pak 2800 fotografií ze zajímavých míst v ČR i zahraničí.