Hlavní navigace

Turnaj mistrů na Galaxii sport

[Tisková zpráva] Tenisoví odborníci, komentátoři, novináři a především nejlepší osmička tenistů současnosti se pomalu začínají sjíždět do čínské Šanghaje. Důvod je prostý. V neděli 12. listopadu tu vypukne závěrečný turnaj letošní sezóny tzv. Turnaj mistrů nebo-li Masters Cup.

Sdílet

V Hradci Králové 10. listopadu 2006 – Až do poslední chvíle nebylo jasné, kdo se kvalifikuje na závěrečný turnaj sezóny, hvězdný Turnaj mistrů. Z velmi dramatických bojů nakonec vzešla následující osmička tenistů. Prvním nasazeným bude již tradičně světová jednička Roger Federer, druhým miláček publika Rafael Nadal, následuje obhájce titulu David Nalbandian, Američané Andy Roddick a James Blake, dále pak Ivan Ljubičič, Tommy Robredo a Nikolaj Davyděnko.

Hráči byli rozlosováni do dvou základních skupin. V červené skupině se utkají Roger Federer, Ivan Ljubičič, Andy Roddick a David Nalbandian a ve zlaté skupině potom Rafael Nadal, Nikolaj Davyděnko, Tommy Robredo a James Blake. Los také rozhodl o tom, že švýcarský reprezentant Roger Federer narazí hned v prvním utkání základní skupiny na svého loňského přemožitele a obhájce trofeje Davida Nalbandiana. Potvrdí Roger Federer své suverénní postavení v čele světového žebříčku a stane se tak absolutním králem současného tenisu? Nebo mu v tom opět zabrání některý z dalších borců?

Druhým náhradníkem pro Turnaj mistrů je český reprezentant Tomáš Berdych, který letos odehrál svoji nejlepší sezónu. Probojoval se až do první desítky světového žebříčku a přestože skončil těsně před branami přímého postupu na Turnaj mistrů, bude zajímavé sledovat jeho další profesionální kariéru.

Turnaj mistrů, jehož celková dotace činí pohádkových 3,7 milionu dolarů začíná již tuto neděli 12. listopadu a vy můžete být u toho! Sledujte přímé přenosy na Galaxii sport!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).