Hlavní navigace

TV Barrandov natočí druhou řadu sitcomu Ivana Mládka Cyranův ostrov se změní na poloostrov

[Tisková zpráva] Praha, 6. 11. 2009 - TV Barrandov na základě diváckého úspěchu pokračuje ve spolupráci s hudebníkem a humoristou Ivanem Mládkem. Od neděle 8. listopadu 2009 natáčí druhou řadu situační komedie Cyranův ostrov. Projekt si získal značnou oblibu i diváků TV Barrandov a stal se jedním z nejúspěšnějších pořadů uplynulých 10 měsíců vysílání. Jednotlivé epizody dosáhly až 4,05 % share, sitcom bodoval také na webu TV Barrandov, kde epizody pustilo desítky tisíc uživatelů.

Sdílet

Seriál „Cyranův poloostrov“ bude volným pokračováním předchozího „Cyranova ostrova“. Ve stejném obsazení a stejné dekoraci se rodina opět zabydlí na svém zámku, přesněji řečeno jen v jedné jeho polovině – proto název „Cyranův poloostrov“.

Peníze zděděné po maďarském strýci Ištvánovi jim stačily jen na zakoupení půlky zámku, druhou polovinu si ponechává banka. Ta svou část pronajímá různým institucím, které rodině v dalších dílech buď ztrpčují život /pychiatrická léčebna pro krátkodobě duševně nemocné/ a nebo jim napomáhají ke snadnému výdělku /poskytování informací nastěhované BIS/. V průběhu seriálu neodkoupenou polovinu zámku banka dále pronajímá Okresnímu finančímu úřadu, zubní klinice, sušárně králičích kožek, autobazaru, České filharmonii, domovu pro problémové důchodce, politickým stranám, Československé církvi husitské a dalším institucím. Po návratu na zámek šlechtická rodina Cyranyů vzpomíná na dva roky pekla, kdy musela žít mezi „obyčejnými“ lidmi a byla nucena se živit prací. Ve druhém díle „Poučení z krizového vývoje“ se Cyranyovi rozhodnou pro „nové myšlení“ a dají si předsevzetí vyvarovat se chyb, které je přivedly do krachu.

Utahují si opasky, opatrně se pouští jen do jistých obchodů, neriskují pokuty a nejezdí vlakem načerno, sluhovi Jaroměřovi razantně sníží plat, šetří vodou, ale chudoba je neopouští. Nakonec se na ně usměje štěstí při prohlubování vyschlé studny. Narazí na zlatou žílu a konečně začnou žít život hodný urozených aristokratů. Od státu asi koupí Hlubokou a zámek Cyranův ostrov si ponechají jako chatu. TV Barrandov natočí 23 dílů Cyranova poloostrova a na obrazovky jej pustí už v lednu 2010.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).