Jeho režisér John Ford byl v roce 1973 prvním, komu byla udělena poprvé vyhlašovaná Cena za celoživotní dílo a významný přínos kinematografii. Prezident Nixon ho zároveň vyznamenal Medailí svobody. Kromě toho byl držitelem 4 Oskarů za režii hraných filmů a dvou Oskarů za nejlepší dokumentární snímky. Ford se stal nejuznávanějším režisérem Hollywoodu a tvůrcem, který definoval americký film.
Hrozny hněvu byly významné i pro kariéru herce Henryho Fondy. Za svůj výkon byl nominován na Oskara. V Čechách je tento herec známý mj. z fimů Dvanáct rozhněvaných mužů, kde hrál po boku Jiřího Voskovce, nebo Tenkrát na západě.
Oba umělci se dva roky po dokončení filmu zúčastnili bojů ve druhé světové válce. John Ford jako válečný dokumentarista a Henry Fonda v americkém námořnictvu na torpédoborci USS Satterlee.