Hlavní navigace

TV Nova a Radiokomunikace a. s. pokračují v jednáních o zahájení digitálního vysílání v severních Čechách

[Tisková zpráva] Praha 31. července 2007 – Mezi TV Nova a Radiokomunikacemi probíhala jednání o cenových podmínkách digitálního vysílání TV Nova v severních Čechách, které mělo být podle původních dohod spuštěno 1. července 2007.

Sdílet

Poté, co TV Nova neakceptovala nabídnuté cenové podmínky, Radiokomunikace k danému termínu nezahájily vysílání TV Nova z vysílače Buková hora. Od té doby TV Nova a Radiokomunikace usilovně jednaly o smluvních podmínkách tak, aby se program nejsledovanější stanice dostal v digitální kvalitě k divákům na Ústecku v co nejkratší době.

Přesné datum zahájení digitálního vysílání televize Nova ze zmíněného severočeského vysílače oznámíme našim divákům okamžitě, co se společností Radiokomunikace a. s. dosáhneme vzájemné dohody. Děláme vše pro to, aby to bylo co nejdříve a aby mohli diváci na severu Čech televizi Nova digitálně sledovat, řekl generální ředitel TV Nova Petr Dvořák. Naším cílem je dohodnout se s provozovatelem vysílání na dlouhodobé smlouvě tak, aby podmínky vysílání na Ústecku byly součástí podmínek definovaných pro všechny oblasti České republiky, dodává Dvořák.

Radiokomunikace pracují s TV Nova na dohodě a jsou i nadále připraveny zabezpečit šíření programu TV Nova z Bukové hory okamžitě poté, kdy budou úspěšně ukončena obchodní jednání, řekla dnes Jane Hannah, generální ředitelka Radiokomunika­ce a.s.