Hlavní navigace

TV Nova a tn.cz podpoří Preventivní vlak

[Tisková zpráva] Televize Nova a server tn.cz se staly exkluzivním mediálním partnerem preventivně bezpečnostního projektu Preventivní vlak. Ten vyráží v pondělí 20. dubna na čtvrtou cestu po České republice, aby pomohl s informováním veřejnosti o rizicích hazardu na železnici. Touto akcí tak TV Nova pokračuje v dlouhodobé podpoře různých dobročinných projektů.

Sdílet

Praha 17. dubna 2009 – Projekt Českých drah, Drážní inspekce, Policie ČR a BESIPu Preventivní vlak je zaměřen především na mladé lidi ve věku 13 až 19 let, kteří podle statistik tvoří nejohroženější skupinu, jež nejčastěji doplácí na následky hazardu v prostředí železnice. Tam každý rok zbytečně umírají desítky lidí a další desítky jsou zraněny kvůli nezodpovědnému chování řidičů na přejezdech, přebíhání přes trať na koridoru, kde vlaky jezdí rychlostí 160 km/h, naskakování do jedoucího vlaku nebo zásahům elektrickým proudem z troleje.

Televize Nova a její Nadace Nova dlouhodobě podporují nejrůznější společenské, zdravotnické, sociální i kulturní projekty. Proslulé jsou zejména každoroční koncerty pro mentálně postižené děti i dospělé Chceme žít s vámi a akce pro dětské domovy a ústavy sociální péče za účasti „tváří“ Novy. K nim dále patří např. i kampaň na podporu dárcovství kostní dřeně, projekt na podporu handicapovaných uživatelů v práci s internetem, podpora tvorby posluchačů filmových škol prostřednictvím Noci filmových nadějí nebo udílení Cen Akademie literatury české. TV Nova se také podílí na projektu Dětství bez úrazů, spolupracuje s nadací Adra na projektech Cena Michala Velíška a celoroční hudebně-sportovní akci Hejbejte se a zpívejte s Hankou a Novou. V neposlední řadě podporuje skrze mediální partnerství projekt Zlatý záchranářský kříž, jehož posláním je ocenit výjimečné, profesionálně zvládnuté zásahy hasičů, zdravotníků, vojáků, policistů a jiných složek integrovaného záchranného systému nebo dobrovolníků.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).