Hlavní navigace

TV Nova bude vysílat digitálně již pro polovinu obyvatel ČR

[Tisková zpráva] V neděli 1. července začne TV Nova digitálně vysílat na dalším území České republiky. Po Praze, Brně, Ostravě a oblasti Domažlicka bude možné nejsledovanější televizi v České republice přijímat digitálně i v severních Čechách. Digitální signál TV Nova tak pokryje již 48 % obyvatel České republiky.

Sdílet

Praha 28. června 2007 – V neděli 1. července začne televize Nova digitálně vysílat také v severních Čechách. Poté, co společnost RADIOKOMUNIKACE spustila digitální vysílač umístěný na Bukové hoře, může digitální vysílání Novy naladit další milion obyvatel ČR.

Souběžně s digitálním vysíláním pokračuje také šíření signálu Novy v analogové podobě a tak i diváci, kteří se prozatím nevybavili zařízením pro příjem digitálního signálu, o svou oblíbenou stanici zatím nepřijdou.

„Jsme rádi, že diváci v severních Čechách budou mít od neděle při příjmu televize Nova možnost volby mezi analogovým a digitálním signálem. V případě digitálního příjmu tak mohou v mnoha domácnostech ocenit jak vyšší kvalitu obrazu, tak doplňkové služby – například průběžný přehled o programu TV Nova,“ uvedl generální ředitel TV Nova Petr Dvořák. „Očekáváme ale rovněž, že po zapnutí digitálního vysílače bude následovat odpovídající informační kampaň. Jedině poté, co se zařízením pro příjem digitálního televizního signálu vybaví převážná část diváků, je totiž možné vypnout analogové vysílání. Nechceme totiž, aby byli naši diváci přechodem na digitální vysílání poškozeni,“ dodal.

Signál TV Nova je šířen digitálně již několik let. Již 30. června 2000 TV Nova souhlasila s experimentálním vysíláním svého programu v multiplexu společnosti Czech Digital Group. 21. října 2005 bylo zahájeno řádné vysílání DVB-T v multiplexu Českých radiokomunikací s účastí TV Nova v Praze a Brně. Následně bylo 9. září 2006 rozšířeno pokrytí území DVB-T signálem TV Nova o Ostravsko a od 24. prosince 2006 je program TV Nova digitálně šířen i na Domažlicku. V současné chvíli tak může signál TV Nova přijímat celkem 48 % obyvatel České republiky.

TV Nova je v současnosti připravena vysílat digitální signál na celém území republiky, celý její vysílací řetězec je plně digitální a svůj signál předává v digitální podobě až na jednotlivé vysílače. Připravuje se dokonce na digitální vysílání ve vysokém rozlišení, tzv. HD – High Definition.

Diváci, kteří mají individuální antény a chtějí přejít na digitální příjem televizního signálu, mohou využít ve většině případů stávající přijímací anténu. Stačí jim pak vybavit se set top boxem nebo televizí opatřenou tunerem pro příjem digitálního televizního vysílání. Zájemci o bližší informace o digitálním vysílání mohou telefonovat na bezplatnou linku 844 900 001.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).