Hlavní navigace

TV Nova generálním mediálním partnerem ankety Český slavík Mattoni 2011

[Tisková zpráva] Generálním mediálním partnerem 46. ročníku ankety Český slavík Mattoni 2011, jejíž výsledky se dozvíme v sobotu 26. listopadu 2011 v přímém přenosu z budovy Státní opery Praha, je televize Nova, mediálním partnerem pak zpravodajský portál TN.cz. Novinkou letošního ročníku je vyhlášení ceny o Nejlepší videoklip MTV. Díky internetovému portálu Krásná.cz se navíc budou moci zájemkyně přihlásit do soutěže o dvě místa hostesek, které budou v přímém přenosu přinášet ceny vítězům.

Sdílet

Praha, 5. října 2011 – Finálový večer 46. ročníku ankety Český slavík Mattoni 2011, která je barometrem popularity na české hudební scéně, se uskuteční v sobotu 26. listopadu 2011 ve Státní opeře Praha. V přímém přenosu jej bude od 20 hodin vysílat televize Nova, která je generálním mediálním partnerem projektu. Mediálním partnerem ankety je portál TN.cz. Hlasování bude zahájeno ve středu 5. října a bude probíhat až do 20. listopadu.

V kategorii zpěvák a zpěvačka budou loňské umístění obhajovat Karel Gott, Petr Kolář, Vojtěch Dyk, Lucie Bílá, Lucie Vondráčková a Ewa Farna. V kategorii nejlepší hudební skupina to budou kapely Kabát, Chinaski a Nightwork. Zároveň budou vyhlášeni vítězové v kategoriích Objev roku, která je určena pro nové interprety, Skokan roku – interpret, který se proti loňskému roku posune výš o největší počet příček, a Absolutní slavík, což je cena pro držitele či držitelku celkově nejvyššího počtu hlasů.

Novinkou letošního ročníku je vyhlášení ceny o Nejlepší videoklip MTV. Nominovány byly videoklipy českých interpretů, které vznikly v roce 2011 a byly vysílány na česko slovenské verzi MTV. Na titul Nejlepší videoklip MTV roku 2011 byla nominována hudební videa:

  • Debbi – La La (Sony)
  • DJ Lucca – Japan Sugar (Sound Of Acapulco)
  • Charlie Straight – School Beauty Queen (Straight Behaviour)
  • PSH – Můj rap, můj svět (Bigg Boss)

Videoklipy byly odbornou porotou hodnoceny zejména po vizuální stránce dle kvality zpracování. Porota, která rozhodovala o nominovaných videoklipech, byla složená ze zástupců pořádající stanice MTV (ředitel česko-slovenské MTV Ondřej Křivka), televize Nova jako generálního mediálního partnera (ředitelka programu Alex Ruzek a kreativní ředitel Michal Pacina), dále ze zástupců odborného mediálního světa (filmová kritička Darina Křivánková a výtvarný kritik a publicista Radek Wohlmuth), z členů produkčního týmu (produkční Mirka Adamová a režisér Pepe Majeský) nebo reprezentanty hudební scény – Michal „Romeo“ Dvořák, Radek „Karkys“ Karko a společností Creovision.

Současně internetový portál Krásná.cz vyhlašuje anketu pro dívky ve věku 17 až 25 let, které budou hlasovat v anketě prostřednictvím tohoto portálu, o roli dvou hostesek, které se zúčastní přímého přenosu a budou přinášet na pódium ceny vítězům. Možnost přihlásit se do soutěže skončí z časových důvodů již 31. října 2011, tedy ještě před ukončením hlasování v anketě Český slavík Mattoni 2011.