Hlavní navigace

TV Nova finančně podpoří vznik filmu Bestiář

[Tisková zpráva] Televize Nova se prostřednictvím předkupu televizních práv stává koproducentem dalšího českého filmu, tentokrát snímku režisérky Ireny Pavláskové Bestiář. Ten vznikne podle stejnojmenného bestselleru Barbary Nesvadbové, která je společně s režisérkou a Rudolfem Merknerem také autorkou scénáře.

Sdílet

Praha 18. května 2006 – Televize Nova pokračuje v trendu podpory české kinematografie. Podařilo se jí totiž získat práva na vysílání filmu Bestiář. Nad jeho scénářem se sešli tři mladí scenáristé – režisérka snímku Irena Pavlásková, autorka knihy Barbara Nesvadbová a Rudolf Merkner. V současné době probíhá herecký casting a natáčet se začne v létě tohoto roku. Premiéra je plánovaná na 19. duben 2007.

„Snímek Bestiář tak bude dalším z již dlouhé řady filmových děl, o jejichž vznik se televize Nova zasloužila. Opět tak potvrzujeme, že jedním z našich současných i budoucích cílů je podpora české kinematografie,“ říká Petr Dvořák, generální ředitel TV Nova.

TV Nova a podpora českého filmu
V rámci podpory českého filmu se televize Nova již podílela na vzniku mnoha snímků. Za všechny jmenujme např. Příběhy obyčejného šílenství, Duše jako kaviár, Jak básníci neztrácejí naději, Kameňák 1, 2, 3, Non Plus Ultras, Pánská jízda, Z pekla štěstí 1 a 2, či Andělská tvář. Zcela ve své produkci pak natočila Román pro ženy, který získal Českého lva jako nejnavštěvovanější snímek roku 2005. V současné době kina uvádějí další filmy v koprodukci televize Nova – Jak se krotí krokodýli, Rafťáci, či Účastníky zájezdu. Z připravovaných projektů je pak Nova koproducentem filmu Obsluhoval jsem anglického krále, Ro©k podvraťáků, či získala práva na vysílání filmu Jana Svěráka Vratné láhve.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).