Hlavní navigace

TV Nova již podruhé generálním mediálním partnerem Mezinárodního festivalu studentských filmů Písek 2008

[Tisková zpráva] Televize Nova se již podruhé stala generálním mediálním partnerem Mezinárodního festivalu studentských filmů Písek 2008. Jeho osmý ročník se uskuteční ve dnech 9. až 11. října a o hlavní cenu Grand Prix - cenu Václava Kršky v něm bude soutěžit 44 titulů z celého světa.

Sdílet

Praha 7. října 2008 – Televize Nova, která dlouhodobé spolupracuje s českými filmovými školami, se letos znovu stala generálním mediálním partnerem Mezinárodního festivalu studentských filmů. Ten se uskuteční ve dnech 9. až 11. října 2008 a jeho pořadatelem je Soukromá vyšší odborná škola filmová v Písku ve spolupráci s píseckou Filmovou akademií Miroslava Ondříčka.

Celkem 44 snímků tvůrců z celého světa, včetně prací studentů píseckých filmových škol, bude na MSFS Písek 2008 soutěžit o osm cen a hlavní cenu festivalu – Grand Prix Václava Kršky, scenáristy, režiséra a píseckého rodáka, který mj. zfilmoval literární díla Fráni Šrámka. Všechna ocenění letos poprvé doplní Cena Nicolase Wintona, o niž se bude ucházet šest snímků soutěžících letos v nové specifické soutěži.

TV Nova podpoří Mezinárodní festival studentských filmů Písek 2008 odvysíláním upoutávky na kanálu TV Nova a prezentací na stránkách nova.cz, kde budou k dispozici aktuální novinky a reportáže z dění festivalu.