Hlavní navigace

TV Nova je hlavním mediálním partnerem filmu Harry Potter a Relikvie smrti - část 1

[Tisková zpráva] Dnes, 11. listopadu 2010, se v Londýně uskuteční netrpělivě očekávaná světová premiéra první části posledního pokračování ságy o Harry Potterovi. V českých kinech bude film k vidění od 18. listopadu 2010. Stejně jako při loňském uvedení filmu Harry Potter a Princ dvojí krve je hlavním mediálním partnerem dalšího pokračování příběhu Harryho Pottera TV Nova.

Sdílet

Praha 11. listopadu 2010 – Poslední pokračování příběhu čarodějného učně „Harry Potter a Relikvie smrti“ bude rozděleno do dvou celovečerních filmů. Harry Potter a Relikvie smrti – část 1 bude mít dnes v Londýně světovou premiéru, do českých kin vstoupí příští týden – 18. listopadu. Hlavním mediálním partnerem filmu je TV Nova, která byla partnerem i loňského premiérového uvedení filmu Harry Potter a Princ dvojí krve.

První část začíná, když se Harry, Ron a Hermiona vydávají na nebezpečnou misi, jejímž cílem je najít a zničit tajemství Voldemortovy nesmrtelnosti – viteály. Spoléhat musí jen sami na sebe a to víc než kdy dříve, protože jim už profesoři nepomohou a budou také bez ochrany profesora Brumbála. Navíc jsou mezi nimi temné síly, které se je snaží rozdělit.

Mezitím se svět kouzelníků stane nebezpečným místem pro všechny nepřátele Pána zla. Dlouho obávaná válka se zlem začala, Voldemortovi smrtijedi kontrolují ministerstvo kouzel i Bradavice a terorizují a zatýkají všechny, kdo by se jim chtěl postavit. To nejcennější, co Voldemort chce, ale stále hledají: Harryho Pottera. Vyvolený se stal loveným. Smrtijedi hledají Harryho všude, aby ho podle příkazu Voldemorta přivedli…živého.

Harryho jedinou nadějí je, že najde viteály dřív, než Voldemort najde jeho. Při pátrání po viteálech objeví starý a téměř zapomenutý příběh – legendu o relikviích smrti. A pokud je legenda pravdivá, mohl by Voldemort získat neomezenou moc a sílu, po které touží.

Harry netuší, že jeho budoucnost byla rozhodnuta v minulosti, v ten osudný den, kdy se stal „chlapcem, který přežil“. Harry Potter je každý den blíž k úkolu, na který byl připravován od prvního dne, kdy vstoupil do Bradavic: poslední bitvu s Voldemortem.