Hlavní navigace

TV Nova koproducentem filmu Obsluhoval jsem anglického krále

[Tisková zpráva] Hořká komedie Obsluhoval jsem anglického krále, kterou natočil režisér Jiří Menzel podle románu Bohumila Hrabala, měla v pondělí 18. prosince slavnostní premiéru. Koproducentem filmu je televize Nova, která tak opět potvrdila svůj dlouhodobý záměr věnovat se podpoře české kinematografie.

Sdílet

Praha 19. prosince 2006 – „Televize Nova podporuje český film již několik let a má za sebou řadu koprodukcí, vlastní produkci či spolupráci formou předkupu televizních vysílacích práv. Podpora snímku Obsluhoval jsem anglického krále je pro nás jakousi třešničkou na dortu, a možnost, že jsme mohli spolupracovat s panem Menzelem, považujeme za čest. Ale abychom se moc nechválili. Dalším důvodem je samozřejmě i komerční hledisko, neboť filmy tohoto režiséra mají i po letech u diváků ohromný úspěch,“ odpověděl generální ředitel televize Nova Petr Dvořák na tiskové konferenci na otázku, proč se pro koprodukci „anglického krále“ TV Nova rozhodla.

Hořkou komedii natáčel režisér Jiří Menzel od března do června letošního roku v pražském Obecním domě nebo v reprezentačních prostorách primátora, kině Lucerna, v Harrachově, zámečku na Slapech, nádraží v Liberci a dalších lokalitách, jeho producentem je společnost AQS a dalšími koproducenty kromě TV Nova Magic Box Slovakia, Barrandov Studios a Universal Production Partners. Hlavní roli pikolíka, jehož osud odráží dramatické dějiny naší republiky, hrají Ivan Barnev (Jan Dítě v mládí) a Oldřich Kaiser (po propuštění z vězení), Julia Jentsch, Martin Huba, Marian Labuda, Milan Lasica, Josef Abrhám, Jiří Lábus, Jaromír Dulava, Pavel Nový a další. Dvouhodinové vyprávění upoutá nejen osobitým humorem, režijní kultivovaností a obrazovou nápaditostí, ale také umem, s níž se Jiřímu Menzelovi podařilo převést dějově překypující Hrabalův text do podoby filmového scénáře.

A co říká slavný režisér na spolupráci s TV Nova? „Když mi řekli, že tento film budeme dělat ve spolupráci s TV Nova, byla to pro mne radostná zpráva. Jsem a budu rád, když komerční televizi nepůjde jenom o to, aby vydělávala, ale aby měla také péči o duševní a mravní zdraví svých diváků.“