Hlavní navigace

TV Nova nabízí odměnu za informace o pachatelích útoku na Opavsku

[Tisková zpráva] TV Nova odsuzuje projevy násilí a brutality v České republice. Po nedělním žhářském útoku ve Vítkově na Opavsku, kvůli kterému dnes dvouletá holčička bojuje o svůj život, se TV Nova rozhodla prostřednictvím všech dostupných zákonných prostředků pomoci Policii České republiky v pátrání po pachateli tohoto hrůzného činu.

Sdílet

Praha 21. dubna 2009 – TV Nova odsuzuje brutální žhářský útok, který se stal v neděli ve Vítkově na Opavsku, a rozhodla se veřejně postavit proti podobným projevům násilí a důrazně apelovat na všechny státní orgány, policii a soudy, aby co nejrazantněji postupovali proti všem násilným činům podobného charakteru.

„Jsme šokováni otřesným případem žhářského útoku na Opavsku. Rozhodli jsme se silou značky TV Nova a dostupnými zákonnými prostředky pomoci státním orgánům v potírání projevů násilí a brutality v České republice,“ říká generální ředitel TV Nova Petr Dvořák.

Ve světle odsouzeníhodného žhářského útoku ve Vítkově, který vyšetřuje kriminální policie Krajského ředitelství policie Severomoravského kraje, vypisuje TV Nova odměnu ve výši 100 tisíc korun tomu, kdo první poskytne Policii ČR relevantní informace, vedoucí k dopadení a usvědčení pachatelů daného skutku. „Přístup TV Nova vítáme stejně jako další aktivity a výzvy, které mohou Policii ČR pomoci v objasnění případů trestných činů,“ říká mluvčí Krajského ředitelství policie Severomoravského kraje, por. Mgr. Soňa Štětínská.

Podle informací Krajského ředitelství policie Severomoravského kraje projíždělo kolem domu v době, kdy začalo hořet, vozidlo tmavé barvy. Jelo směrem na Vítkov – Podhradí (z kopce do údolí). Jeho osádku tvořilo několik osob. „Žádáme tímto občany, kteří by mohli k vozidlu a jeho osádce poskytnout jakékoli informace, aby volali policistům služby kriminální policie a vyšetřování Krajského ředitelství policie Severomoravského kraje, na telefonní číslo 974 721 323 (včetně záznamníku), nebo na bezplatnou linku 158. Kriminalisté uvítají i nadále jakékoli další informace, které by se případu mohly týkat,“ vyzývají policisté Krajského ředitelství policie Severomoravského kraje.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).