Hlavní navigace

TV Nova natáčí čtvrtou řadu Pojišťovny štěstí

[Tisková zpráva] První klapkou, která padla v úterý 20. listopadu v malebném zámku Hluboš, zahájili tvůrci a protagonisté natáčení další - v pořadí již čtvrté - řady velkého televizního románu Pojišťovna štěstí. Příznivci si však na novou řadu budou muset ještě chvíli počkat, na televizních obrazovkách se její první díly objeví v příštím roce.

Sdílet

Praha 21. listopadu 2007 – Čtvrtá série, na níž tvůrci a protagonisté začali po krátké přestávce v těchto dnech intenzivně pracovat, naváže na předchozí tři stejně dramaticky. I v nové sérii se budou diváci pravidelně setkávat s hrdiny, kteří se ocitají jednou nahoře a podruhé propastně dole – přesně jako v životě. I ten je často plný nečekaných a obtížně předvídatelných „kotrmelců“. Nevyhnou se ani Dagmar (Kateřina Brožová), i ona bude muset bojovat jak o lásku, tak i o holou existenci. Tomáš Kraus (Miroslav Etzler) a jeho rodina zažijí nové zvraty na poli pracovním i osobním. Pro Annu (Alena Antalová), která se vrací do dřívějšího zaměstnání, bude největším šokem Ondřejova (Vojtěch Kotek) nevěsta, mladinká Valerie, která se k nim přistěhuje a chod domácnosti převrátí naruby. Karel Kraus (Petr Nárožný) sice stárne, ale to neznamená, že pro něj milostný život skončil. Jeho vnučka Karolína (Nikol Štíbrová) zase pozná, jaké je stát na vlastních nohou a co všechno se může přihodit, než se na ně člověk postaví opravdu pevně. Edina (Michaela Ochotská) prokáže značného podnikatelského ducha a Harry Povolný (Igor Bareš), dobrá duše pojišťovny, se bude muset vyrovnávat s jednou z nejtěžších ztrát. Oblíbené postavy Pojišťovny zkrátka povedou i v dalších epizodách diváky k hlubokým televizním zážitkům plných emocí. A nezůstane jen u postav stávajících, na scéně se kromě půvabné Valerie objeví také například sympatický veterinář Marek Nohýnek.

„Všichni točíme kolem štěstí a ne vždy s úspěchem. Jednotlivé postavy seriálu mají své životy a neustále překvapují. Autorský záměr je sice hezká věc, ale nejdůležitější je, kam vás samy postavy zavedou,“ říká scenáristka Eva Papoušková. „Úspěch seriálu spočívá zejména v silném příběhu s emocionálními a překvapivými situacemi a zvraty. Divák se může s příběhy hrdinů identifikovat. Naší devizou je také výborné herecké obsazení a režijní vedení,“ jsou přesvědčeni členové realizačního týmu seriálu.

Jednotlivé scény čtvrté řady seriálu se budou odehrávat v prostředích, která budou pro diváky nová, ale i v těch, která jsou již důvěrně známá – tedy na zámečku Grácie, v První rodinné pojišťovně, v zahradnictví Marie nebo v domě Tomáše a Aničky.