Hlavní navigace

TV Nova nedostala dostatečný prostor vyjádřit se k novému plánu digitalizace

[Tisková zpráva] Praha 22. května 2007 - Ve čtvrtek 17. května odpoledne obdržela TV Nova zásadní návrh novely zákona o elektronických komunikacích, který zcela novým způsobem upravuje postup digitalizace a pravidla fungování televizního trhu. „Ministerstvo vnitra dalo TV Nova šibeniční termín dvou pracovních dnů, do kterých se měli naši právníci i technici k tomuto návrhu vyjádřit“, komentoval tuto výzvu generální ředitel TV Nova Petr Dvořák.

Sdílet

Zadaný termín pro odevzdání připomínek – 22. května v 8:00 hod. ráno – však naprosto neumožnil TV Nova zpracovat detailní právní a technickou analýzu a připravit seriozní stanovisko k návrhu. Žádná společnost vlastněná mezinárodní společností obchodovanou na americké burze by nedokázala během takto krátké doby připravit připomínky k zásadnímu legislativnímu návrhu rozhodujícímu o podmínkách jejího podnikání v příštím desetiletí.

„Dobře míněná snaha o pokrok digitalizace byla tímto neúměrným spěchem podle našeho názoru spíše poškozena. Vyzýváme proto ministerstvo vnitra, aby prodloužilo lhůtu pro doručení připomínek i svou vlastní osmihodinovou lhůtu pro jejich vyhodnocení a zapracování do návrhu novely zákona. Televize Nova v každém případě zpracuje své stanovisko během 14 dnů a 4. června 2007 s nimi seznámí veřejnost“, sdělil generální ředitel TV Nova Petr Dvořák.

TV Nova vítá snahu posunout kupředu proces digitalizace televizního vysílání v České republice. V současné době provozuje souběžné analogové a digitální vysílání na zhruba jedné třetině území České republiky, na což již nyní vynakládá značné finanční prostředky, a podniká aktivní kroky vedoucí k jeho dalšímu rozšíření. Zároveň soustavně usiluje o dojednání takových podmínek přechodu z analogového na digitální vysílání, které by jí umožnily opustit analogové vysílání, k němuž je na základě platné licence oprávněna až do roku 2017, aniž by tím byli poškozeni její diváci.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).