Hlavní navigace

TV Nova neobnoví vysílání pořadu Kotel

[Tisková zpráva] Televize Nova se rozhodla neobnovit pro letošní programové schéma vysílání diskusního pořadu Kotel. Z tohoto důvodu neprodloužila jeho moderátorce Michaele Jílkové pracovní smlouvu na dobu určitou, jejíž platnost skončila 31. prosince 2005.

Sdílet

[Praha 10. února 2006] – V červnu roku 2005 přerušila televize Nova vysílání pořadu Kotel, neboť zmíněná diskusní show se vzhledem k nasazení nových formátů nehodila do podzimního vysílacího schématu. Zároveň tak televize reagovala na dlouhodobý trend klesající sledovanosti tohoto pořadu. Jako každá jiná komerční stanice, tak i Nova vysílá pořad tak dlouho, dokud oslovuje dostatečný počet diváků v upřednostňovaných cílových skupinách, vysvěluje Veronika Šmítková, tisková mluvčí TV Nova.

V případě jmenované talk show Kotel zvažovalo vedení televize její opětovné nasazení za předpokladu některých inovací celého formátu. Kotel byl totiž vysílán již sedm let a jeho podoba se vyčerpala. Po zvážení všech okolností se však vedení Novy rozhodlo jeho vysílání neobnovovat, neboť nezapadá do nové koncepce programového schématu. Nova se chce věnovat tvorbě a vývoji moderních, divácky úspěšných a profitabilních pořadů, které osloví i mladší věkové kategorie.

Bude-li Nova v budoucnu připravovat pořad, který by mohla paní Jílková moderovat a bude-li k této spolupráci vůle z obou stran, pak tuto možnost rádi využijeme. Nicméně v současné době žádná jednání neprobíhají, dodala Šmítková.