Hlavní navigace

TV Nova o víkendu pokřtila dvě žirafích mláďat

[Tisková zpráva] Kmotrou Safiry a Matýska, dvou žirafích mláďat narozených letos v pražské zoo, se o víkendu stala televize Nova. Jména pro ně vybrali návštěvníci serveru tn.cz a pokřtili je herci ze seriálů Ordinace v růžové zahradě 2 a Ulice. Narození další žirafy mohou sledovat návštěvníci serveru tn.cz v přímém přenosu.

Sdílet

Praha 6. dubna 2009 – Televize Nova se o víkendu stala kmotrou dvou ze tří žirafích mláďat narozených letos v pražské Zoologické zahradě. A protože je jejím dlouhodobým partnerem, dostala mláďata i zajímavé kmotry. Jmény Safira a Matýsek, která pro ně vybrali návštěvníci serveru tn.cz, je pokřtili herci seriálu Ordinace v růžové zahradě 2 a Ulice – Ivana Jirešová, Petr Vágner, Ljuba Krbová, Andrej Jastraban a Anna Marie a Matyáš Valentovi. Kmotrou třetího mláděte se stala mistryně světa ve sjezdovém lyžování Šárka Záhrobská. Jméno Sára vybrala pro žirafí slečnu sama.

„Přeji Matýskovi, aby měl co nejdelší krk a byl po celý svůj život šťastný,“ popřála žirafímu klukovi Ivana Jirešová alias barmanka Lucie Hrušková ze seriálu Ordinace v růžové zahradě. Za rodinu Liškovu ze seriálu Ulice pogratulovala Safiře ke vznešenému jménu a popřála jí hodně uzdraví a potomků Ljuba Krbová.

Zoologická zahrada v Praze letos zažívá doslova žirafí babyboom. Ke třem žirafím mláďatům brzy přibude další. Narození potomka žirafy Elišky, jež se očekává každým dnem, slze prostřednictvím on-line kamer sledovat 24 hodin denně na tn.cz. V polovině roku by pak na svět mělo přijít ještě jedno žirafátko.