Hlavní navigace

TV Nova odvysílá dokument o úplatném českém soudci

[Tisková zpráva] Je možné koupit si českého soudce? Ano! Podívejte se, co všechno pro vás za peníze udělá. Investigativní dokument Janka Kroupy s výsledky několikaměsíčního natáčení skrytou kamerou uvnitř justice, uvidí diváci ve středu 28. května ve 21:55 v novém typu investigativního pořadu Natvrdo.

Sdílet

Praha 26. května 2008 – Televize Nova zařazuje zcela mimořádně do svého vysílání šokující příběh o tom, jak je možné koupit si českého soudce. Půjde tak o první z dílů nového typu investigativního pořadu Natvrdo. Jedná se o časově, technologicky i finančně velmi náročný projekt, který připravují jen největší světové televize. Jeho formát je založen na infiltraci spolupracovníků do vytipovaného prostředí, v němž se odehrávají nepravosti, podvody či dokonce zločiny. Reportér pak dlouhodobě sleduje a natáčí skrytou kamerou aktéry kauzy, aby opatřil o případu nezvratné důkazy. První epizoda ze série investigativních dokumentů Janka Kroupy bude věnovaná české justici. Další díly pořadu Natvrdo pak budou do vysílání zařazovány vždy v závislosti na aktuálních tématech.

V šokujícím příběhu úplatného soudce odhaluje Janek Kroupa, jak je možné manipulovat se členem soudcovského stavu. Dokument, jehož natáčení probíhalo od počátku jara letošního roku, realizoval tým osmi lidí včetně Janka Kroupy. Celkem natočili osmnáct hodin záznamů skrytých kamer a přibližně 70 telefonních hovorů. Výsledek jejich práce skončil pozitivně. Ve chvíli, kdy byl soudce přímo konfrontován s natočenými důkazy, rezignoval na soudcovský mandát a okamžitě justici opustil.

„Pořad Natvrdo je koncipován podobně, jako jsou ve velkých západních televizích dělány pořady typu under-cover (v utajení). V nich má divák možnost vidět zápletky jednotlivých dílů, jak se mu odehrávají přímo před jeho očima, a zažívat je. Nikoliv sledovat zpětnou rekonstrukci na základě svědectví,“ vysvětluje Janek Kroupa, v čem spočívá rozdíl mezi investigativním pořadem běžně známým z jiných domácích televizních stanic a pořadem, který se svým týmem připravil.

Natvrdo, investigativní dokument Janka Kroupy o úplatném českém soudci, uvidíte na TV Nova ve středu 28. května ve 21.55 hodin.