Hlavní navigace

TV Nova odvysílá zítra již 300. díl oblíbeného seriálu Ordinace v růžové zahradě 2!

[Tisková zpráva] Na státní svátek Dne boje za svobodu a demokracii 17. listopadu 2011, odvysílá televize Nova již 300. díl oblíbeného seriálu Ordinace v růžové zahradě 2!

Sdílet

Praha, 16. listopadu 2011 – Ordinace v růžové zahradě 2 se těší stále velké pozornosti našich diváků! K 300. odvysílanému dílu v tento čtvrtek jsme připravili několik zajímavých zákulisních informací pro naše diváky.

Od začátku natáčení se v seriálu objevilo 1 133 herců včetně epizodních rolí. Bylo zpracováno 124 natáčecích plánů a spotřebováno celkem 80 litrů filmové krve. Kostymérna hostivařských ateliérů má 80 lékařským kostýmů, 30 operačních empírů a 40 operačních plátěných kompletů. Kostýmy nejnáročnější na přípravu však byly závodní kombinézy Běly (Zlata Adamovská) a Šimona (Saša Rašilov), a dva převleky doktora Mázla (Petr Rychlý), jednou za ženu a pak jeho skotský kroj. Tváře oblíbených postav krášlí 4 maskéři a dokonce 1 umělecký maskér. Nedílnou součást týmu tvoří lékařské kapacity, 25 odborníků, kteří se na natáčení pravidelně střídají.

Ze známých osobností si zahráli epizodní roli např. Miro Žbirka, Václav Havel, Martin Maxaa mnoho dalších.

A co říkají sami herci o Ordinaci v růžové zahradě 2?

Martin Zounar (MUDr. Bohdan Švarc) – „Já bych přál, aby diváci vydrželi. Seriál se totiž vyvíjí opravdu ďábelsky, tedy alespoň v rámci mé postavy. A jak se říká, když 300, tak proč ne dalších 300?“

Petr Rychlý (MUDr. Čestmír Mázl) – „Ty příběhy jsou hezké a nemocniční prostředí vždy diváka láká. Je to takové tabu, které rádi vidíme.“

Ivana Jirešová (Lucie Nováková) – „Ordinace je vřelý seriál, ze kterého jde pohoda a teplo rodiny, kde to funguje.“

Ordinace v růžové zahradě 2 každé úterý a čtvrtek od 20 hodin na TV Nova a také na stránkách Voyo.cz v předstihu, vždy o jeden díl dříve než v televizi. Více informací o seriálu na www.nova.cz/or­dinace.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).