Hlavní navigace

TV Nova podpořila 11. ročník soutěže Zlatý záchranářský kříž

[Tisková zpráva] Za účasti prezidenta republiky Václava Klause a dalších představitelů našeho politického života se dnes na Pražském hradě konalo slavnostní vyhlášení výsledků 11. ročníku soutěže Zlatý záchranářský kříž. Hlavním mediálním partnerem projektu byla TV Nova, jejíž generální ředitel, Petr Dvořák, předal Cenu mediálních partnerů. Zpravodajský server tn.cz a pořad 112 – v ohrožení života projekt podpořily jako mediální partneři.

Sdílet

Praha 14. dubna 2010 – Televize Nova se letos opět stala hlavním mediálním partnerem projektu Zlatý záchranářský kříž, který od roku 1999 každoročně oceňuje výjimečné, profesionálně zvládnuté zásahy hasičů, zdravotníků, vojáků, policistů, dobrovolníků i profesionálů a dalších složek integrovaného záchranného systému a neziskových organizací, působících v oblasti záchranářství. Ocenění pravidelně dostávají také obětavé činy první pomoci laiků.

Mezi oceněnými byl i olomoucký lékař MUDr. Milan Brázdil, který zachránil mladého muže s bodným poraněním srdce a kterého do soutěže nominoval autor pořadu televize Nova 112 – v ohrožení života Miroslav Vaňura. Cenu mediálních partnerů předal MUDr. Brázdilovi generální ředitel TV Nova Petr Dvořák.

„Cítím se nádherně a jsem rád, že 18 let mé lékařské práce bylo ohodnoceno něčím tak krásným, jako je cena za záchranu lidského života nestandardním způsobem. Co může být úžasnějšího, než záchrana mladého kluka s probodnutým srdcem, který byl na hraně života a smrti, a teď už má svou rodinu a žije naprosto normálním spokojeným životem? Práce záchranáře je poslání, je to naplnění jedinečného okamžiku rozhodnutí – kdo jiný, než já, kdy jindy, než teď,“ vyznal se po obdržení ceny MUDr. Milan Brázdil.

Kromě prezidenta republiky Václava Klause předali laureátům Zlaté záchranářské kříže a další ceny také primátor hl. m. Prahy Pavel Bém, ministr vnitra Martin Pecina či ministryně zdravotnictví Dana Jurásková. Projekt Zlatý záchranářský kříž vyhlašuje časopis Rescue od roku 1999 na území České republiky a od roku 2007 také na Slovensku.

Více informací na tn.cz