Hlavní navigace

TV Nova předala Ceny pořadu 112 – V ohrožení života

[Tisková zpráva] Vítězní hrdinové z reportáží, odvysílaných v roce 2009 v publicistickém pořadu televize Nova 112 – V ohrožení života, převzali během slavnostního udílení za účasti špiček policejních a záchranářských složek ve středu 31. března 2010 Ceny pořadu 112. Stejně jako loni je vybrali sami televizní diváci prostřednictvím hlasování na internetu.

Sdílet

Praha 1. dubna 2010 – Nejlepší profesionály, záchranářské týmy i laiky z reportáží publicistického pořadu TV Nova 112 – V ohrožení života, odvysílaných v roce 2009, zvolili stejně jako loni televizní diváci. Z patnácti nominovaných zachránců vzešlo prostřednictvím divácké ankety na www.nova.cz pět rovnocenných vítězů. Hlasování letos vzbudilo ještě větší ohlas než v předchozím ročníku, svůj hlas celkem poslalo 10 281 diváků.

Ceny pořadu 112 za rok 2009 si odnesli:

Milan Johanides, který se náhodou doslechl o pátrání po ztraceném Honzíkovi z Vysokého Chvojna. Bez váhání vyrazil na pomoc, dvě hodiny křižoval lesem, až ho zcela náhodou našel. Chlapce naložil do auta a odvezl k smrti vyděšenému tátovi.

Michal Pragr, Jiří Hlubuček a mjr. Ing Pavel Sláma, potápěči, kteří zachránili kolegu, jemuž při opravě zdymadel na Labi, pod hradem Střekov, vtáhl tlak unikající vody nohu pod betonovou masu. Za čtyři hodiny se jim podařilo dostat Jiřího nad hladinu, boj o život však už musel v nemocnici vybojovat sám. „Zachránili vlastně životy dva, protože díky nim mám teď ještě dalšího syna,“ pochlubil se Jiří Mlčoch.

MUDr. Milan Brázdil ze Zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje, díky jehož bezchybnému a rychlému zásahu dnes žije muž, který může říct, že měl probodnuté srdce.

Nstržm. Jan Tauš, nstržm. Pavel Novák a npor. Mgr. Jiří Stejskal z Krajského ředitelství policie hl. m. Prahy, kterým se podařilo uklidnit a předat lékařům zoufalého zloděje, který se zabarikádoval v obchodě s nožem a vyhrožoval, že se podřeže.

Dvanáctiletý Jindřich Zýma, který vytáhl z havarovaného auta malého brášku, těhotnou maminku a babičce zavolal záchranku. Zachránil tak život i ještě nenarozenému sourozenci. „Jsem rád, že se mi podařilo zachránit i nejmladšího brášku,“ dodává na svůj věk velmi skromně.

Slavnostní předání se uskutečnilo ve středu 31. března 2010 v pražském Divadle Vzlet. Ceny si „hrdinové současnosti“ přebrali z rukou předních představitelů policejních a záchranářských složek ČR – policejního prezidenta ČR genmjr. Mgr.Oldřicha Martinů, generálního ředitele Hasičského záchranného sboru ČR genmjr. Ing. Miroslava Štěpána, prvního náměstka ministra vnitra ČR plk. Jiřího Komorouse a ředitele Zdravotnické záchranné služby hlavního města Prahy MUDr. Zdeňka Schwarze. Slavnostnímu udílení cen přihlíželi z hlediště další členové policejních, hasičských a záchranářských složek. Nechyběli ani vítězové soutěže Snídaně s Novou, letos poprvé se ceremoniálu mohla účastnit také veřejnost.

Záznamem z předávání cen, který TV Nova odvysílá 6. dubna 2010, se na obrazovky po krátké pauze vrátí další obdivuhodné příběhy záchranářů v pořadu 112 – V ohrožení života.

Ceny pořadu 112 v úterý 6. dubna ve 22:15 na TV Nova

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).