Hlavní navigace

TV Nova představila své podzimní taháky

[Tisková zpráva] Historicky první Česko Slovenská SuperStar a reality show Dům snů patří k nejočekávanějším novinkám letošního podzimního vysílacího schématu televize Nova. Pilířem programu budou dále oblíbené seriály Ordinace v růžové zahradě 2 a Ulice. Diváci se rovněž mohou těšit na českou verzi programu MTV, který Nova na podzim spustí, nové pořady Polepšovna mazlíčků a Stahovák, posílené vysílací schéma Nova Sportu, na premiérové řady zajímavých zahraničních seriálů, filmové hity a další novinky. Poslední srpnový den se navíc Nova představí ve zcela novém grafickém kabátě.

Sdílet

Praha 5. srpna 2009 – Největší programovou událostí podzimu 2009 bude Česko Slovenská SuperStar, společná show TV Nova a TV Markíza, v níž poprvé v evropské historii budou jednu pěveckou hvězdu hledat dvě samostatné země. Češi a Slováci se tak na několik měsíců vrátí o šestnáct let zpátky a společně vyhledají talent, který osloví fanoušky v obou zemích bývalého Československa. Česko Slovenskou SuperStar bude TV Nova vysílat od 6. září vždy v neděli a v pondělí ve 20 hodin, semifinálová kola doplní ještě i soboty.

Unikátní časosběrný formát s prvky reality show čeká na diváky v pořadu Dům snů. Deset partnerských párů v něm soutěží o bydlení za 13 miliónů korun. V originálním, nízkoenergetickém domě, který si společnými silami postavili, však může bydlet jen jeden z nich… Jedinečný soutěžní projekt vysílá TV Nova od 9. září každou středu ve 20 hodin.

Po prázdninové přestávce se s novými díly vrátí na obrazovky jeden z nejúspěšnějších původních seriálů posledních let – Ordinace v růžové zahradě 2. Příběhy lékařů a sestřiček nemocnice v Kamenici a nedaleké gynekologické ordinace, jejich příbuzných a přátel se opět začnou vysílat od 27. srpna (střihový díl uvede TV Nova již 25. srpna). Pátou řadou pokračuje od 31. srpna i původní nekonečný seriál Ulice, v němž nebude nouze o dramatické situace a překvapení.

Majitelům psů, koček a vůbec všem milovníkům zvířat je určena Polepšovna mazlíčků – nový pořad o problémových zvířatech a jejich majitelích s prvky reality show. Jeden díl zachycuje tři týdny života, během nichž MVDr. Hana Žertová, přední odbornice na problémové chování psů a koček, pomůže chovateli disharmonický vztah s jeho mazlíčkem napravit. Sledujte od 5. září každou sobotu vpodvečer.

Nový je i Stahovák, dynamický interaktivní pořad pro mladé, starší i nejstarší. Známá herecká dvojice Jirka Mádl a Vojta Kotek v něm bude pouštět zábavná videa z internetu. Navíc divákům prozradí nejen příběh jejich vzniku, ale pomohou jim také proniknout hlouběji do propojeného světa na síti.

Podzim na Nově bude také patřit premiérám českých filmů, na nichž se TV Nova podílela, např. Na vlastní nebezpečí, O život, Bobule, Sněženky a machři po 25 letech nebo Nejkrásnější hádanka. Ze zahraničních filmů se diváci mohou těšit na Šifru mistra Leonarda, Strážce, Asterixe a Olympijské hry, Odstřelovače nebo Smrt on-line. Premiérovými řadami budou také pokračovat divácky oblíbené seriály – Kriminálka Miami VI, Kriminálka Las Vegas VIII, Zákon a pořádek: Útvar pro zvláštní oběti VIII nebo Dr. House V.

Poslední listopadový týden bude patřit spuštění české verze nejznámější hudební televize MTV. Po víkendu, nabitém hudbou a adrenalinem, začne česká MTV vysílat v neděli 29. listopadu. Stane se tak třetím tematickým kanálem pod hlavičkou TV Nova a 69. kanálem, který rozšíří celosvětovou síť MTV, působící již ve 162 zemích.

Programové schéma filmového kanálu Nova Cinema pro podzim 2009 se drží zavedené skladby pořadů tak, aby si každý divák našel svůj díl zábavy. Těšit se může např. na muzikál Chicago, filmy Zkrocená hora, Poslední císař, Zvětšenina, Zuřící býk, Hoří, má panenko, Andělská tvář, Rekviem pro panenku, seriály Zákon a pořádek: Zločinné úmysly V. a VI. řada, Plastická chirurgie IV. a V. řada či Vraždy v Midsommeru IX. Chybět nebudou ani reportáže hvězdného reportéra ze stejnojmenného magazínu a pořady ze zákulisí světového showbyznysu.

Sportovní stanice Nova Sport výrazně posiluje na podzim své vysílací schéma. Ke stávajícím prémiovým soutěžím představí své dvě nové „vlajkové lodě“: nejprestižnější klubovou soutěž světa – UEFA Champions League a Kontinentální hokejovou ligu (KHL), k nimž získala vysílací práva. Historicky první přímý přenos z Champions League odvysílá 18. srpna ve 20:45. Sezóna KHL 2009/10 přinese 64 přímých přenosů, vybraná utkání bude Nova Sport vysílat každé pondělí a pátek od 18 hodin. První přímý přenos diváci uvidí 11. září.

Důležité fotbalové zápasy uvidí diváci také na TV Nova. Již 12. srpna to bude přátelský zápas ČR – Belgie, následovat budou přímé přenosy tří utkání kvalifikace na Mistrovství světa 2010: ČR – San Marino (9. září), ČR – Polsko (10. října) a ČR – Severní Irsko (14. října).

Fotbaloví fanoušci si na své přijdou i na zpravodajském portálu televize Nova tn.cz, kde naleznou v rámci stránek Nova Sport speciál Ligy mistrů s přímými přenosy a archivem zápasů. Server tn.cz, který je úzce propojen s televizí a zároveň staví svůj obsah na vlastním, původním a exkluzivním zpravodajství, připravuje na letošní podzim také volební speciál.

Zábavní portál nova.cz chystá pro své návštěvníky kromě standardní nabídky odvysílaných pořadů a novinek z oblíbených seriálů také stránky k novým pořadům z podzimního schématu TV Nova, v čele se SuperStar a show Dům snů. Právě na stránkách Domu snů budou moci televizní diváci soutěžit o nevídanou výhru – stavební pozemek v žádané lokalitě na okraji Prahy v hodnotě 3 milionů korun.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).