Hlavní navigace

TV Nova připravuje na Silvestra Mejdan roku z Václaváku

[Tisková zpráva] Přes sto účinkujících, dvě stě padesát členů štábu a dalších dvě padesát pracovníků ochranky, dvacet zdravotníků, týdny plánů a napětí do poslední chvíle – taková je realita příprav unikátní silvestrovské supershow, kterou TV Nova letos chystá nejen pro své diváky u obrazovek, ale i pro ty, kteří nechtějí zůstat doma. Slavit se bude v přímém přenosu přímo na pražském Václavském náměstí „ve společnosti“ předních hvězd našeho showbyznysu a osobností TV Nova.

Sdílet

Praha 28. prosince 2006 – S tím, jak se podobná show připravuje, se diváci Novy budou moci seznámit již během dne. Tvůrci připravují několik přímých vstupů, které v televizním programu najdeme pod názvem Silvestrovský Václavák a jejichž průvodcem bude Martin Dejdar. Ten večer předá „moderátorské žezlo“ Petrovi Rychlému, který v 19:20 rozjede Mejdan roku z Václaváku, jehož průvodcem bude až k půlnočnímu přípitku. Na jevišti přivítá řadu hvězd – Karla Gotta, Josefa Vojtka, Moniku Absolonovou, Petra Muka, Miroslava Žbirku, finalisty soutěže Česko hledá SuperStar, Petra Bendeho a další zpěváky a herce, taneční skupiny, osobnosti TV Nova apod. V „přestávce“ mezi přímými vstupy je připraven střihový Koktejl smíchu, Politické harašení, TELE TELE a nakonec Novoroční ESO, první pořad roku 2007.

Zatímco jeviště Mejdanu roku z Václaváku vyroste přímo pod sochou sv. Václava, horní polovina Václavského náměstí se změní v hlediště, kam může přijít každý (a zdarma), kdo je na Silvestra raději ve společnosti. Za bezpečnost zodpovídá společnost Orange Group, jejíž ředitelka Veronika Fáberová říká: „Podílet se na organizaci podobné ojedinělé akce je samozřejmě velmi náročné. Naším úkolem je zajistit ochranu účinkujících i diváků, což při množství návštěvníků, které očekáváme, není jednoduché.“ Bezpečnost bude proto zajišťovat dvě stě padesát členů ochranky, dvacet lékařů a zdravotních sester, několik desítek policistů a hasičů. V uzavřené části náměstí budou rozmístěny tabule s informacemi o zásadách chování a plánky s informacemi o možnostech občerstvení a umístění mobilních toalet. Účastníci oslav musí dodržovat pravidla, jaká jsou dnes běžná na podobně velkých akcích, jako koncerty ad. Nesmí si přinášet zábavní pyrotechniku, zbraně, nápoje ve skleněných lahvích či alkohol v nadměrném množství, byť v plastových obalech. Návštěvníci si mají dávat pozor na své věci a cennosti raději nechat doma, k výstupu na náměstí použít stanici metra Můstek nebo Hlavní nádraží. Provoz metra je zajištěn až do 1:50 po půlnoci.

Na organizaci akce se podílí Magistrát hl. m. Prahy, Městská část Praha 1, Policie ČR, Záchranná služba hl. m. Prahy, Dopravní podnik hl. m. Prahy a společnost Orange Group.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).