Hlavní navigace

TV Nova se hodlá bránit proti rozhodnutí RRTV o zamítnutí její žádosti vysílat digitálně v oblasti Domažlic

[Tisková zpráva] Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) ve své tiskové zprávě v pátek 10. listopadu oznámila, že zastavila se společností CET 21 spol. s r. o. správní řízení týkající se žádosti o rozšíření licence podle ustanovení § 66 odst. 1 písm. b) správního řádu z důvodu zjevné právní nepřípustnosti žádosti. Tuto žádost podala TV Nova proto, aby měla jednoznačný právní podklad pro zahájení pilotního digitálního vysílání v oblasti Domažlic společně s Českou televizí.

Sdílet

Praha 15. listopadu 2006 – Televize Nova sice v současné době ještě nechce zmíněné rozhodnutí RRTV detailně komentovat, neboť neobdržela písemné vyhotovení včetně odůvodnění, přesto její stanovisko odmítá, neboť si není vědoma jakéhokoli procesního pochybení či dokonce právní nepřípustnosti žádosti.

Účelem žádosti bylo vyjasnění otázky, zda za stávající legislativní situace opravňuje vysílací licence společnosti CET 21 spol. s r. o. a předchozí rozhodnutí RRTV zúčastnit se digitálního vysílání. A to nejen v rámci pilotních projektů v Domažlicích a Ústí nad Labem, ale obecně také v rámci připravovaného přechodu na digitální vysílání v celé České republice a následně v některém z nových digitálních multiplexů.

„Musím bohužel konstatovat, že se Rada vyjádření k těmto klíčovým otázkám procesu digitalizace zřejmě vyhnula odkazem na právní nepřípustnost žádosti. Tato skutečnost mne mrzí zejména proto, že pro naši účast v procesu digitalizace musí v těchto otázkách panovat absolutní právní jistota. Tu ostatně v souvislosti se svou investicí a její budoucností bezpodmínečně vyžadují i naši investoři. To jsme byli připraveni vysvětlit i v průběhu ústního projednání naší žádosti, na které jsme ale bohužel nebyli RRTV přizváni,“ říká generální ředitel televize Nova Petr Dvořák. „Mrzí nás, že do společného pilotního digitálního projektu připravovaného velmi intenzivně odborníky jak z TV Nova, tak i z České televize, se prozatím nemůžeme připojit“, dodává Dvořák.

Televize Nova nabídla Radě ve svém podání možné a vstřícné řešení předmětných otázek. RRTV však společnosti CET 21 spol. s r. o. přímo či prostřednictvím tisku nabídla v poslední době nejméně tři vzájemně si odporující řešení dané situace, která televize Nova považuje za nezákonná i zjevně nevhodná. Patří k nim například doporučení RRTV, aby Nova požádala o rozšíření územního rozsahu vysílání, které je ale přitom od samého začátku definováno jako celoplošné.

Vedení televize Nova proto nevylučuje, že poté, co obdrží a prostuduje písemné zdůvodnění rozhodnutí RRTV, se pro vyjasnění daných otázek obrátí o pomoc k soudu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).