Hlavní navigace

TV Nova se zásadně ohrazuje proti obviněním ze strany ČSSD

[Tisková zpráva] TV Nova se zásadně ohrazuje proti dnešnímu tvrzení ČSSD, že v minulých dnech záměrně načasovala odvysílání reportáže o možné zpronevěře peněz z evropských fondů v kauze Budišov ve snaze poškodit ČSSD před nadcházejícími volbami

Sdílet

Praha 20. října 2006 – TV Nova zásadně odmítá nařčení, která vyplývají z dnešní tiskové konference a následné tiskové zprávy ČSSD, ve kterých je TV Nova obviňována z cíleného načasování odvysílání reportáže „Hráči“ v pořadu Na vlastní oči dne 18.10.2006.

Reportéři TV Nova sledovali celou kauzu po dobu 9 měsíců a její průběh zveřejnili poté, co bylo z rozhodnutí Policie ČR zahájeno zatýkání podezřelých osob Ladislava Péti, Zdeňka Doležela, Miroslava Řehulky a následně Věry Jourové. Rozhodnutí o načasování zatýkání bylo zcela na straně policie. Podle informací TV Nova bylo odůvodněno možností zpronevěry bankovního úvěru, který podezřelí získali na základě schválené dotace Ministerstvem pro místní rozvoj. Tuto dotaci sice mohli podezřelí čerpat oficiálně v roce 2007, ale na základě jejího schválení již byli schopni získat zmíněný bankovní úvěr. O tom svědčí i následující záznam rozhovoru starosty Ladislava Péti, natočený skrytou kamerou dne 29.9.2006, ze kterého citujeme:

Otázka: Pokud jde o dotažení tý naší věci – Tam nám to letí?
Péťa: Tam to proběhlo všema institucema, máme udělaný výběr dodavatele, máme hotovo.
Otázka: Dodavatel je náš?
Péťa: Dodavatel je náš. Všechno dopadlo podle představ. Máme schválenej úvěr. Už to máme dokonce, jako účet, kde máme 27 miliónů, které potřebujeme na to točení.
Otázka: To už máme taky k dispozici.
Péťa: To už je k dispozici.

Stejně tak TV Nova důrazně odmítá obvinění o vykonstruování informace o chystané vraždě plukovníka Kubiceho. První informaci o této skutečnosti přinesl dne 11.10. server Aktuálně.cz, ze kterého tuto informaci převzala všechna celostátní média. Zároveň tuto informaci ve svém prohlášení potvrdil i policejní prezident V.Husák („Je to alarmující případ. Uděláme všechno pro to, abychom pana Kubiceho ochránili a abychom vypátrali pachatele, kteří se o to nějakým způsobem snažili.“, MfDnes ze dne 13.10.). TV Nova teprve týden nato v pořadu Na vlastní oči zveřejnila prohlášení člena gangu, který měl od podezřelých na chystanou vraždu dostat zadání.

TV Nova si uvědomuje politický přesah této kauzy a proto od začátku striktně tuto kauzu prezentuje jako kriminální čin, o čemž jednoznačně svědčí i způsob zpracování reportáže v pořadu Na vlastní oči.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).