Hlavní navigace

TV Nova soutěží s filmem Tatínkova holčička na festivalu televizní tvorby v La Rochelle

[Tisková zpráva] Film Tatínkova holčička z úspěšného cyklu TV Nova Soukromé pasti se představí v pátek 18. září 2009 na 11. mezinárodním festivalu televizní tvorby ve francouzském La Rochelle. Snímek bude soutěžit v sekci evropské televizní tvorby, v níž jsou dále zastoupeny pořady z Německa, Itálie, Švédska, Portugalska, Velké Británie a dalších.

Sdílet

Praha 16. září 2009 – Co všechno se může v životě stát, ukazoval na podzim roku 2008 po dvanáct večerů filmový cyklus televize Nova Soukromé pasti, jenž vzbudil u veřejnosti mimořádný ohlas. Největší vlnu emocí vyvolal film Tatínkova holčička, odvážně upozorňující na jeden z nejbolestnějších společenských problémů – sexuální zneužívání dětí. Tento snímek bude uveden v pátek 18. září 2009 na 11. ročníku mezinárodního festivalu televizní tvorby, který se koná od 16. do 20. září ve francouzském La Rochelle. Festivalovým divákům ho osobně představí vedoucí projektu Soukromé pasti, režisérka Tereza Kopáčová.

Příběh vypráví o zneužívání patnáctileté Veroniky v podání Bereniky Kohoutové jejím nevlastním otcem, kterého ztvárnil Miroslav Etzler. Patnáctiletá dívka se konečně dočkala a žije ve fungující rodině. Její matka si totiž našla báječného partnera, který je i skvělým tátou. Bohužel ale pouze do doby, než se nevlastní dcera začne proměňovat z holčičky v ženu. Fascinovaný muž ve středním věku se neubrání tomu, aby jí nevěnoval i jiný druh pozornosti, než jen otcovskou péči. Najde Veronika sílu a odvahu vzdorovat mu, a zničit tak zdánlivě šťastnou rodinu? V režii Petra Slavíka si kromě dvou hlavních protagonistů zahráli i Vanda Hybnerová, Robert Jaškow, Filip Tomsa a další.

Televizní premiéru měl 22. října 2008. Skryté drama zdánlivě fungující a šťastné rodiny dosáhlo v cílové skupině D 15–54 let podílu na sledovanosti 51,12 %. Celkem si ho nenechalo ujít 1 759 tisíc diváků starších 15 let. Celý cyklus Soukromé pasti sledovalo v průměru 1 484 tisíc diváků straších patnácti let.

Více o festivalu naleznete zde http://www.festival-fictiontv.com/a-propos/oeuvres-europeennes.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).