Hlavní navigace

TV Nova exkluzivním televizním partnerem Studia DVA

[Tisková zpráva] Televize Nova se letos stala exkluzivním televizním partnerem uměleckého projektu Studio Dva, které začíná v současné době připravovat svou první muzikálovou inscenaci Hello Dolly s Ivanou Chýlkovou v hlavní roli. Současně se připojila i k projektu Metropolitní léto hereckých osobností 2010, jehož cílem je tradiční rozšíření letní kulturní nabídky v celé České republice. S mnoha předními hereckými osobnostmi z projektu spolupracuje TV Nova i na obrazovce, spojením se Studiem Dva rozšiřuje svůj záběr i směrem k divadlu.

Sdílet

Praha 21. ledna 2010 – Televize Nova se stala exkluzivním televizním partnerem nezávislé divadelní a umělecké společnosti Studio DVA, která od roku 2000 pravidelně uvádí svá představení ve Švandově divadle na Smíchově. S produkcemi Studia DVA se často setkávají i diváci v řadě měst celé České republiky, kam se svými inscenacemi zajíždí.

Repertoár Studia DVA, který tvoří osvědčené tituly i hry v Čechách téměř neznámé, obohatí letos první muzikálová inscenace Hello Dolly, která bude mít slavnostní premiéru 7. července 2010 v rámci 7. Metropolitního léta hereckých osobností na scéně Švandova divadla. Slavný muzikál vznikl na motivy frašky Thortona Wildera z roku 1938 Dohazovačka. Příběh, zpracovaný Michaelem Stewartem, doprovodil geniální hudbou Jerry Herman. „Na Silvestra 1994 jsem tento slavný muzikál navštívil v předpremiéře v australském Melbourne. Od té doby jsem si snil tajný sen, který se, doufám, letos stane skutečností,“ prohlásil producent Studia DVA Michal Hrubý.

Režie se ujal Ondřej Sokol, který s TV Nova spolupracuje na pořadu Mr.GS, zahrál si i v Ordinaci v růžové zahradě 2 postavu doktora Prokopa Hrubého. Hudebního nastudování hry se zhostil osobitý hudební skladatel a dirigent Varhan Orchestrovič Bauer, známý především jako autor filmové hudby. Do hlavní role producent obsadil Ivanu Chýlkovou, která své pěvecké i pohybové nadání předvedla již několikrát v Hudebním divadle Karlín či v Divadle Kalich. „Dolly je v každém případě velká interpretační výzva nejen pro mne, ale i pro ansámbl a režiséra," říká herečka, která bude roli Dolly Lewiové zkoušet bez alternace.

V rámci přehlídky Metropolitního léta hereckých osobností bude od 20. června do 21. září 2010 v pražském Švandově divadle, na Letní scéně na Vyšehradě a v Divadle Palace uvedeno 100 představení a v Bratislavě minimálně 20 představení. Přehlídka Hereckých osobností bude pokračovat i v následujících měsících. V průběhu roku bude celkem uvedeno přes 220 představení v Praze a v regionech celé České republiky.

V rámci festivalu se po třech letech představí v českém divadelním projektu populární slovenský herec Milan Lasica. V autorské režii Patrika Hartla nastuduje hru Soukromý skandál. Světová premiéra hořké komedie o lásce v době finanční krize se uskuteční 20. června 2010 v Divadle Palace. Novinkou Léta 2010 bude také uvedení premiéry hry Michaely Gubelové Druhý břeh. V režii legendárního Ladislava Smočka se představí Eva Holubová, Zuzana Bydžovská a Zuzana Norisová.

V rámci Metropolitního léta hereckých osobností 2010 se představí i premiérové projekty z minulých let Zdravý nemocný, Otevřené manželství, O lásce, Dámská šatna či Na konci duhy. Hlavním pilířem letní scény na Vyšehradě se tak stanou inscenace v hlavní roli s Karlem Rodenem. V dalších rolích se představí Jana Krausová, Hana Maciuchová, Gabriela Vránová, Kristýna Fuitová Nováková a mnoho dalších.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).