Hlavní navigace

TV Nova uvádí premiéru megafilmu Vlastní pravidla

[Tisková zpráva] Televizní premiéru úspěšného rodinného dramatu Vlastní pravidla vysílá televize Nova v sobotu 9. ledna 2010 ve 20 hodin. Snímek režiséra Garryho Marshalla s hvězdným obsazením získal několik ocenění na festivalech pro mládež včetně nominací pro představitelky hlavních rolí.

Sdílet

Praha 7. ledna 2010 – Televizní premiéru dalšího megafilmu nabídne svým divákům televize Nova v sobotu 9. ledna 2010 od 20 hodin. Rodinné romantické drama Vlastní pravidla natočil světoznámý herec a režisér Garry Marshall, který má na kontě mimo jiné slavnou Pretty Woman, Deník princezny či komedii Přes palubu. Snímek, řešící odvěký vztahový problém trojúhelníku dcera – matka – babička na pozadí malého ospalého amerického městečka, získal několik ocenění na festivalech filmů pro mládež, mimo jiné nominaci na Prism Award za nejlepší herecký výkon pro Felicity Huffman. V hlavních rolích se představí Jane Fonda (Georgia), Felicity Huffman (Lilly), Lindsay Lohan (Rachel), Dermot Mulroney (dr. Ward), Garrett Hedlund (Harlan) a další.

Rodinné drama o pouhých šesti hlavních postavách se odehrává kdesi v Idahu, kam za „matkou rodu“ přijíždějí po mnoha letech dcera a vnučka. Platí tam stejná pravidla jako na kterékoliv české vesnici. Sousedé si vzájemně vidí až do talíře, na přivandrovalce hledí s nedůvěrou a přejetá slepice se stává tématem na několik večerů. Jinak ale o pravidla příliš nejde, a pokud ano, tak spíš o jejich nedodržování. Rodinný dámský trojúhelník řeší odvěký problém neporozumění mezi generacemi, s nímž se každá z žen vypořádává po svém. Babička maskuje své city strohostí, matka pitím a dcera lhaním, vzpurností a zahráváním si s nervy ostatních. „Každodenní“ hádky se však náhle přiostří, když dcera obviní svého otčíma ze zneužívání.

Vlastní pravidla, v sobotu 9. ledna 2010 ve 20 hodin na TV Nova