Hlavní navigace

TV Nova vítá rozhodnutí poslanců a je připravena jednat o přímé účasti na financování Státního fondu pro podporu a rozvoj české kinematografie

[Tisková zpráva] Poslanci na své 13. schůzi tento týden rozhodli o odkladu projednávání novely zákona o České televizi, podle níž mělo v rozporu s předchozím rozhodnutím zákonodárce z roku 2007 dojít k zachování reklamy na České televizi i po skončení procesu tzv. digitalizace. TV Nova rozhodnutí poslanců vítá a je připravena neprodleně přikročit k intenzivní diskusi, která by měla otevřít prostor pro přímou participaci TV Nova na financování Státního fondu pro podporu a rozvoj české kinematografie.

Sdílet

Praha, 6. února 2011 – TV Nova se dlouhodobě řadí k významným podporovatelům českého filmového průmyslu a je připravena podílet se na jeho rozvoji v daleko větším rozsahu než doposud, jakmile se prostředky z reklamního trhu vrátí výhradně do rukou soukromých televizí. V návaznosti na úterní rozhodnutí poslanců je TV Nova připravena k okamžité diskusi na téma další participace na financování české filmové a televizní tvorby, a to jak cestou přímé participace na financování Státního fondu pro podporu a rozvoj české kinematografie, či nepřímo financováním projektů v oblasti české filmové a televizní tvorby.

Prostředky získané z reklamy lze dle TV Nova využít i na podporu českého filmu, ale ne prostřednictvím přerozdělování přes Českou televizi, která je majoritně financována z koncesionářských poplatků. V této souvislosti je nutno zdůraznit, že o úplném zrušení reklamy na České televizi k datu ukončení procesu přechodu na zemské digitální televizní vysílání bylo rozhodnuto a v zákoně zakotveno již v roce 2007. Toto rozhodnutí zákonodárců přitom tvořilo v roce 2008 jednu ze stěžejních zákonných podmínek, na základě kterých se TV Nova rozhodla dobrovolně se připojit k procesu digitalizace v souladu s tzv. Technickým plánem přechodu a umožnit tento proces dokončit ještě před vypršením platnosti analogové licence TV Nova.

„Vítáme rozhodnutí poslanců a věříme, že stát navrátí prostředky z reklamy zpět do komerční sféry a dostojí tak slibu, ke kterému se před lety i v zákoně zavázal,“ uvádí v této souvislosti generální ředitel TV Nova Jan Andruško. „TV Nova je zároveň připravena intenzivně spolupracovat na zakotvení zákonných podmínek pro její přímou finanční podporu české kinematografie.“

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).