Hlavní navigace

TV Nova zákon neporušila a spolupráce s Leošem Marešem ohrožena není

[Tisková zpráva] Praha, 25. května 2011 – V souvislosti s mediálními výstupy, které se zabývají spoluprací Leoše Mareše s TV Nova a údajným komerčním pozadím sázky Leoše Mareše a Aleše Hušáka, na němž se TV Nova měla podílet, poskytujeme médiím následující vyjádření generálního ředitele TV Nova Jana Andruška.

Sdílet

TV Nova věděla o obchodní spolupráci Leoše Mareše a společnosti Sazka a při uzavírání smlouvy s Leošem Marešem brala tuto skutečnost na vědomí.

Jak jsme již ve včerejším vyjádření deklarovali, TV Nova měla se společností Sazka uzavřenou řádnou obchodní smlouvu o sponzoringu a product placementu v rámci pořadu Talentmania a tato smlouva byla z obou stran řádně plněna.

Sázka mezi Leošem Marešem a Alešem Hušákem nebyla podle našich informací komerčního charakteru a údajná odměna moderátora za prezentaci této věci na obrazovce TV Nova nebyla podle našich informací součástí dohody mezi Leošem Marešem a společností Sazka. Neměli jsme proto důvod měnit dramaturgické rozhodnutí zahrnout výsledek této sázky do vysílání Talentmanie a zvýšit tak diváckou atraktivitu pořadu. I podle aktuálního ujištění Leoše Mareše nebyla tato konkrétní aktivita obsahem žádné komerční dohody mezi ním a společností Sazka.

K porušení zákona ze stran TV Nova a povinností Leoše Mareše vůči TV Nova nedošlo a naše dosavadní úspěšná spolupráce nejenom v souvislosti s pořadem Česko Slovenská SuperStar bude pokračovat i nadále v souladu se všemi smluvními závazky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).