Hlavní navigace

TV Nova zařazuje mimořádnou programovou změnu, uvede Tankový prapor podle románu Josefa Škvoreckého

[Tisková zpráva] V souvislosti s úmrtím spisovatele Josefa Škvoreckého se televize Nova rozhodla k mimořádné programové změně. Jako poctu uvede v pátek 6. ledna od 20 hodin film Tankový prapor v režii Víta Olmera, který vznikl na motivy stejnojmenné knihy Josefa Škvoreckého.

Sdílet

Praha, 4. ledna 2011 – V pátek 6. ledna od 20 hodin odvysílá televize Nova namísto filmu Nekecej a pádluj 2: Volání divočiny snímek Tankový prapor. TV Nova tak vyjadřuje poctu jednomu z nejvýznamnějších českých spisovatelů, autorovi světově známých románů Zbabělci, Tankový prapor nebo Konec nylonového věku, exilovému vydavateli a majiteli kanadského vydavatelství '68 Publishers.

Film Tankový prapor nabídne divákům humorný pohled na vojenský život v roce 1953. Hlavním hrdinou je rotný Dany Smiřický, který se svými kamarády čelí hlouposti a neustálým výmyslům důstojnického sboru. Hlavní dějová linka se točí kolem Danyho vzdoru důstojnické blbosti, útočící ze všech stran a kolem jeho milostných pletek s manželkou jednoho z důstojníků.

Další program bude vysílán beze změny, film Drtivý dopad s Morganem Freemanem uvedeme ve 21:45. Původně plánovaný film Nekecej a pádluj 2: Volání divočiny uvedeme v náhradním termínu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).