Hlavní navigace

TV6 vysílá pro mobilní telefony díky řešení od společnosti WIA

[Tisková zpráva] Internetová televize Prahy 6, známá pod názvem TV6, nyní umožňuje sledování svého pravidelného vysílání zpravodajských reportáží a důležitých událostí prostřednictvím mobilních telefonů díky řešení od společnosti WIA.

Sdílet

Praha, 13.března 2008 – Mobilní telefony již dávno nepředstavují pouze prostředek pro telefonování či zasílání textových zpráv, nýbrž jsou i zařízením pro fotografování, pořizování a přehrávání videa. Těchto nových vlastností využila i společnost WIA v komplexním zajištění verze internetového vysílání TV6 pro mobilní telefony. WIA spol. s r. o., telekomunikační operátor se zaměřením na produkty s vysokou přidanou hodnotou, standardně nabízí kromě připojení k internetu také široké portfolio streamingových služeb.

„Řešení pro TV6 je založeno právě na knowhow v oblasti moderních serverových řešení pro odbavení multimediálního obsahu. Video na mobilních zařízeních představuje stále nejnáročnější úlohu v této oblasti, a to především kvůli různorodosti koncových zařízení – jednotlivých typů mobilních telefonů. Úřad městské části Praha 6 je z našeho pohledu průkopníkem v oblasti municipálních on-line služeb, a proto jsme rádi nabídli profesionální řešení za výhodných podmínek,“ dodává Filip Malina, jednatel WIA spol. s r. o.

Podle Martina Šalka, tiskového mluvčího Prahy 6, podobný projekt v oblasti veřejné a státní správy nemá obdoby. Doposud bylo mobilní video předmětem komerční nabídky. TV6 a její vysílání pomocí mobilních telefonů je jedinečné zejména svým obsahem, který je pro mobilní video ideální. Důraz je kladen především na předání maximálního množství informací a zároveň zachování vhodné délky reportáže.

Jak služba funguje?
Zobrazení videa pracuje prostřednictvím adresy http:// mobil.tv6.cz, kde je umístěna optimalizovaná verze portálu www.tv6.cz pro prohlížení na mobilních telefonech. Jednotlivé reportáže jsou upraveny pro příslušný typ telefonu a poté vysílány s pomocí internetového připojení do telefonního přístroje.

Která zařízení umožňují sledování reportáží TV6?
Podporována je většina moderních mobilních zařízení střední a vyšší třídy. Podmínkou je aktivovaný přístup k internetu – datový přenos. Video je optimalizováno zejména pro přístroje značek Nokia (E, N series), Sony-Ericsson, Samsung a LG.

Více informací o mobilním vysílání TV6 a řešení problémů se zobrazením naleznete na http://www.tv6­.cz/mobil.php.