Hlavní navigace

Tváře Novy si s dětmi zahrály bowling

[Tisková zpráva] Karel Voříšek, Dana Morávková, Petr Rychlý, Dana Batulková, Pavel Svoboda a další moderátoři TV Nova a herci oblíbených seriálů TV Nova si v sobotu zahráli tradiční každoroční bowlingový turnaj s dětmi ze 13 moravských dětských domovů. Již popáté jej v Brně uspořádala Nadace Nova ve spolupráci s organizací Chance 4 Children.

Sdílet

Praha 21. března 2010 – Rozkrojení obrovského narozeninového dortu zahájilo v sobotu tradiční bowlingový turnaj, který každoročně v Brně uskutečňuje Nadace Nova a organizace Chance 4 Children pro děti z více než desítky moravských dětských domovů. V letošním jubilejním, pátém ročníku změřily své síly a dovednosti děti ze třinácti dětských domovů celé Moravy, např. ze Zlína, Vizovic, Liptálu, Uherského Hradiště, Valašského Meziříčí nebo Brna.

Role kapitánů jejich družstev, vzniklých losováním z celkového počtu 54 přítomných dětí, se ujali zástupci Nadace Nova, herci nováckých seriálů Ordinace v růžové zahradě 2, Ulice a Comeback Dana Morávková, Petr Rychlý, Kristýna Maléřová, Josef Navrátil, Dana Batulková a Kristýna Leichtová a moderátoři TV Nova Karel Voříšek, Pavlína Danková, Pavel Svoboda a Mirek Vaňura. „Jsem ráda, že jsem se mohla zúčastnit akce, která dělá dětem z dětských domovů radost a plní jejich sny. Mohou se při ní nejen sportovně vyžít, ale potkat se s lidmi, které znají z obrazovky. Třeba jim to v budoucnu pomůže přemýšlet i o takových povoláních, jako je herec nebo moderátor,“ prohlásila herečka Dana Morávková.

Ve velmi vyrovnaném boji o nejvyšší příčku si nejlépe vedlo družstvo vedené Petrem Rychlým, představitelem doktora Mázla v seriálu Ordinace v růžové zahradě 2, a Danou Batulkovou, známou jako Marcelka ze sitcomu Comeback.

V Brně se ale nerozdávaly jenom body, diplomy a ceny, které dětem věnovala Nadace Nova, ale také fotky a podpisy tváří známých z televizní obrazovky. Ve velké autogramiádě si pro ně přišli všichni mladí sportovci společně s jejich vychovateli.

Organizace Chance 4 Children na závěr srdečně poděkovala Nadaci Nova „za úžasnou dlouhodobou spolupráci, která inspiruje a motivuje mnoho dětí z dětských domovů k aktivnímu přístupu k životu“.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).