Hlavní navigace

Tváře TV Nova si zahrály bowling s dětmi z dětských domovů

[Tisková zpráva] Michaela Ochotská, Petr Rychlý, Mirek Vaňura, Iveta Kořínková, Pavel Svoboda a další tváře televize Nova přijeli o víkendu podpořit děti z moravských dětských domovů. Jako zástupci Nadace Nova se ujali rolí kapitánů v tradičním charitativním bowlingovém turnaji, který v Brně již pošesté uspořádala charitativní nadace Chance 4 Children ve spolupráci s Nadací Nova. Utkalo se v něm padesát dětí z dvanácti domovů.

Sdílet

Praha, 28. března 2011 – Na 6. ročníku charitativního bowlingového turnaje, kterého se tradičně účastní Nadace Nova, se v sobotu 26. března 2011 sešlo v brněnské Olympii několik desítek dětí z dětských domovů v Bojkovicích, Vizovicích, Zlíně, Liptálu, Uherském Hradišti, Uherském Ostrohu, Valašském Meziříčí, Kroměříži, Přerově a Brně. Jejich úkolem bylo nejen změřit své síly a dovednosti v této sportovní disciplíně, ale především dobře se pobavit a navzájem se poznat. Proto se o složení deseti družstev, vedených moderátory a herci seriálů TV Nova, losovalo.

Do boje o nejvyšší příčku vedlo svá družstva, složená z pěti dětí různého věku a různých dětských domovů, deset kapitánů – herci seriálů televize Nova Ordinace v růžové zahradě 2 a Ulice Petr Rychlý, Ondřej Rychlý, Petr Buchta, Pavel Nečas, Anna Fixová a moderátoři Michaela Ochotská, Iveta Kořínková, Pavel Svoboda, Aleš Lehký a reportér Mirek Vaňura.

I když v tomto turnaji nešlo o pořadí, vládla na drahách zdravá soutěživost. „Na začátku turnaje jsme házeli samé nuly, ale postupně jsme se zlepšovali, a to nás vyneslo na krásné páté místo," radoval se moderátor Snídaně s Novou Aleš Lehký. Nejlépe si v průběhu turnaje vedlo družstvo pod vedením Petra Rychlého, kterého diváci znají jako seriálového lékaře Čestmíra Mázla. Petr Rychlý se svým týmem nakonec své loňské prvenství neobhájil a na poslední chvíli jej porazil tým Pavla Nečase, barmana Vráti Kováře ze seriálu Ulice.

V Brně se nerozdávaly jenom diplomy, medaile a ceny, které dětem věnovala Nadace Nova, ale také fotky a podpisy tváří, známých z televizní obrazovky. Ve velké autogramiádě si pro ně přišli všichni mladí sportovci.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).