Hlavní navigace

TÝDEN S MILOSLAVEM ŠIMKEM NA ČESKÉM ROZHLASU REGION

[Tisková zpráva] Český rozhlas Region připomeneme nedožité 70. narozeniny herce a baviče Miloslava Šimka. Narodil se 7. března 1940 v Praze. Připraveny jsou speciální vydání pořadu Nalaďte si legraci i soutěž o cédéčka Šimkových vystoupení s nejslavnějším partnerem Jiřím Grossmannem.

Sdílet

Na Regionu si humor Miloslava Šimka připomeneme v pořadech Nalaďte si legraci – Speciál. Od pondělí do pátku budou věnovány jeho jevištním partnerům a o víkendu jemu samotnému. Posluchači se mohou těšit na slavné i skoro zapomenuté scénky, ukázky z filmů, vzpomínky kolegů, písničky i fakta ze života soukromého i profesního. Pořady provede Patrik Rozehnal.

1. 3. – Luděk Sobota
2. 3. – Zuzana Bubílková
3. 3. – Jiří Krampol
4. 3 – Jiří Grossmann
5. 3. – Petr Nárožný
6. 3. – Miloslav Šimek
7. 3. – Miloslav Šimek

Každý den navíc proběhne v Odpoledním Regionu soutěž o CD ze Supraphonu plné scének a písniček Miloslava Šimka, které nese název To byli pánové Šimek a Grossmann.

Tak s námi oslavte sedmdesátiny Miloslava Šimka.

Miloslav Šimek se narodil 7. března 1940 v Praze. Studoval na Pedagogickém institutu a později se stal učitelem. Žáky učil dějepis, češtinu a výtvarnou výchovu. Na vysoké škole se ale také potkal se svým budoucím partnerem na jevišti – Jiřím Grossmannem. Společně vystupovali v divadle Semafor.

Po smrti Jiřího Grossmanna spolupracoval s Luďkem Sobotou, s Jiřím Krampolem, Uršulou Klukovou nebo Petrem Nárožným. V tomto období se jeho humor dostal na úroveň estrádních pořadů.

Po roce 1989 založil Šimek Divadlo Jiřího Grossmanna, kde vystupoval spolu se Zuzanou Bubílkovou až do své smrti. Miloslav Šimek zemřel 16. února 2004 na leukémii.

Český rozhlas Region je regionální stanice Českého rozhlasu pro obyvatele a návštěvníky Středočeského kraje. V průběhu dne svým posluchačům poskytuje nepřetržitý proud informací převážně regionálního charakteru (zprávy každou hodinu, ráno každých 20 minut, regionální předpověď počasí a dopravní servis), aktuální i náročnější publicistiku, kvalitní hudbu a zábavu. Večer a v noci vysílá pořady určené národnostním a sociálním menšinám, komponované hudební speciály i pořady kontaktní a slovesně-zábavné. Ke stěžejním pořadům Českého rozhlasu Region patří talk show Jana Rosáka Tandem, dále rozhovor K věci Tomáše Pancíře s významnou osobností veřejného života na aktuální středočeské téma, pořad o vaření Pochoutky, jehož autory jsou Naďa Konvalinková a Patrik Rozehnal a v neposlední řadě i hudební pořad U muziky s Josefem Zímou a pravidelný týdeník o zahrádkaření a kutilství Hobby magazín Eduarda Hrubeše.

Český rozhlas Region vysílá ve středních Čechách na frekvencích Mělník 87,6 FM; Beroun 88,4 FM; Benešov 99,0 FM; Příbram 100,0 FM; Mladá Boleslav a Nymburk 100,3 FM; Rakovník 100,4 FM; Kutná Hora, Kolín a Kladno 100,5 FM.