Hlavní navigace

TÝDEN SE ZDEŇKEM SVĚRÁKEM NA REGIONU

[Tisková zpráva] V pondělí 28. března oslaví své 75. narozeniny herec, spisovatel, textař, scénárista, zpěvák a moderátor Zdeněk Svěrák. Český rozhlas Region se připojuje ke gratulantům a pro své posluchače připravil Týden se Zdeňkem Svěrákem.

Sdílet

Spoluzakladatel Divadla Járy Cimrmana přijal pozvání Patrika Rozehnala do pořadu Nalaďte si legraci – speciál. Posluchači Českého rozhlasu Region si vyprávění Zdeňka Svěráka mohou vychutnat od pondělí 28. března do pátku 1. dubna vždy po 17. hodině.

Vzpomínat se bude na dětství, školní léta, první rozhlasové zkušenosti, zakládání Divadla Járy Cimrmana, psaní scénářů, známé hlášky nebo oscarový ceremoniál. Zdeněk Svěrák také prozradí, co ho trápí i těší, nebo to, že Járové Cimrmanové byli vlastně dva, stejně jako Zdeňkové Svěrákové.

V pořadu zazní i spousta písniček Zdeňka Svěráka. Napsal k nim texty, hudbu pak jeho dlouholetý kamarád Jaroslav Uhlíř. Mezi největší hity této dvojice patří písně Holubí dům, Severní vítr, Není nutno a novější písnička z filmu Vratné lahve Ani k stáru.

V Odpoledním Regionu budou moci posluchači každý den po 13. hodině soutěžit o CD Povídky Zdeňka Svěráka z vydavatelství Supraphon.

Český rozhlas Region je regionální stanice Českého rozhlasu pro obyvatele a návštěvníky Středočeského kraje. V průběhu dne svým posluchačům poskytuje nepřetržitý proud informací převážně regionálního charakteru (zprávy každou hodinu, ráno každých 20 minut, regionální předpověď počasí a dopravní servis), aktuální i náročnější publicistiku, kvalitní hudbu a zábavu. Večer a v noci vysílá pořady určené národnostním a sociálním menšinám, komponované hudební speciály i pořady kontaktní a slovesně-zábavné. Ke stěžejním pořadům Českého rozhlasu Region patří talk show Jana Rosáka Tandem, dále rozhovor K věci Tomáše Pancíře s významnou osobností veřejného života na aktuální středočeské téma, pořad o vaření Pochoutky, jehož autory jsou Naďa Konvalinková a Patrik Rozehnal, a v neposlední řadě i hudební pořad U muziky s Josefem Zímou a pravidelný týdeník o zahrádkaření a kutilství Hobby magazín Eduarda Hrubeše.

Český rozhlas Region vysílá ve středních Čechách na frekvencích Mělník 87,6 FM; Beroun 88,4 FM; Benešov 99,0 FM; Příbram 100,0 FM; Mladá Boleslav a Nymburk 100,3 FM; Rakovník 100,4 FM; Kutná Hora, Kolín a Kladno 100,5 FM.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).