Hlavní navigace

Týden vědy a techniky potřetí v síti CESNET2

[Tisková zpráva] Sdružení vysokých škol a Akademie věd České republiky CESNET se už potřetí v řadě stalo jedním z partnerů Týdne vědy a techniky. Jeho devátý ročník, jehož motto zní: „Jaký je náš svět“, proběhne v největších českých a moravských městech od 2. do 8. listopadu letošního roku.

Sdílet

Vybrané přednášky bude CESNET přenášet on-line do Internetu prostřednictvím národní sítě pro vědu a výzkum CESNET2, kterou dlouhodobě buduje a rozvíjí. On-line přenosy přednášek ze tří míst v Praze – z Akademie věd České republiky, z Městské knihovny v Praze a z Muzea Policie České republiky – mohou zájemci sledovat na adrese: http://prenosy­.cesnet.cz/. Videoarchiv přednášek Týdne vědy a techniky bude k dispozici na adrese: http://videoser­ver.cesnet.cz/vi­deoarchiv.php.

Přednášky pro širokou veřejnost tvoří jednu z hlavních částí programu Týdne vědy a techniky. Přední vědci z Akademie věd ČR, univerzit i dalších výzkumných institucí v nich přiblíží výsledky svých vědeckých projektů i nejnovější výzkumné trendy a objevy. Součástí Týdne vědy a techniky jsou i četné výstavy, prezentace, semináře a podobně.

Badatelé z Brna, Českých Budějovic, Olomouce, Ostravy a Prahy navíc připravili bohatou nabídku exkurzí, během nichž představí své výzkumné projekty a předvedou nejmodernější vědecké přístroje a experimenty. Podrobný program naleznete na adrese: http://www.ty­denvedy.cz.

Sdružení CESNET bylo založeno vysokými školami a Akademií věd ČR. V současnosti je financováno především z prostředků vládní Rady pro výzkum a vývoj a z prostředků svých členů. Sdružení se zabývá výzkumem a vývojem informačních a komunikačních technologií, buduje a rozvíjí národní gigabitovou optickou síť CESNET2 určenou pro výzkum a vzdělávání. Díky výzkumným aktivitám a dosaženým výsledkům sdružení CESNET reprezentuje Českou republiku v projektu budování panevropské sítě GÉANT a podílí se aktivně na jeho realizaci. Více na www.cesnet.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).