Hlavní navigace

Týden vědy a techniky živě na Internetu prostřednictvím sítě CESNET2

[Tisková zpráva] Sdružení vysokých škol a Akademie věd České republiky CESNET se stalo jedním ze spolupořadatelů sedmého ročníku Týdne vědy a techniky, který bude probíhat ve dnech 1. až 11. listopadu.

Sdílet

Vybrané přednášky budou přenášeny on-line do Internetu prostřednictvím národní sítě pro vědu a výzkum CESNET2, kterou sdružení buduje a rozvíjí. On-line přenosy přednášek z několika míst v Praze a Brně bude možné sledovat na adrese http://prenosy­.cesnet.cz/ . Videoarchiv přednášek Týdne vědy a techniky bude k dispozici na adrese: http://videoser­ver.cesnet.cz/vi­deoarchiv.php.

Sedmý ročník Týdne vědy a techniky, který pořádá Akademie věd České republiky, se koná v pěti městech – v Brně, Českých Budějovicích, Olomouci, Ostravě a Praze. Na programu jsou přednášky špičkových odborníků, prezentace zajímavých pokusů, workshopy, netradiční výstavy, vědecké kavárny, návštěvy laboratoří a akademických pracovišť. Součástí Týdne vědy a techniky je i evropská putovní výstava o optice a optických technologiích Fascinace světlem, která se od 1. do 8. listopadu koná ve Veletržním paláci.

Podrobnosti o akci jsou dostupné na adrese http://www.ty­denvedy.cz/.