Hlavní navigace

TýTý 2008 opět na TV Nova

[Tisková zpráva] Na přímý přenos slavnostního vyhlášení 18. ročníku ankety o nejoblíbenější osobnosti a pořady televizní obrazovky ČR z pražského Hudebního divadla Karlín se mohou diváci těšit již tuto sobotu, 18. dubna, ve 20 hodin. Slavnostním večerem je provedou moderátoři Lucie Borhyová a Dalibor Gondík.

Sdílet

Praha 15. dubna 2009 – Již popáté v historii ankety TýTý o nejoblíbenější pořady a osobnosti televizních obrazovek uvidíme vyhlášení výsledků v přímém přenosu na TV Nova v sobotu 18. dubna 2009 ve 20 hodin. Volí se tradičně v deseti kategoriích: osobnost televizního zpravodajství, televizní publicistiky a zábavných pořadů, herec, herečka, zpěvák, zpěvačka, pořad roku a seriál roku. Během finálového večera, který budou moderovat Lucie Borhyová a Dalibor Gondík, mohou diváci navíc posílat hlasy tomu, koho jednotlivé televize (Nova, Prima, ČT) nominují jako Objev roku, což je osobnost, která se na obrazovce objevila v daném roce poprvé nebo velmi výrazně zaujala diváky.

Mezi nominované za TV Nova, o nichž rozhodlo první kolo diváckého hlasování, patří v kategorii Osobnost televizního zpravodajství Lucie Borhyová, Markéta Fialová, Rey Koranteng a Karel Voříšek. Zabodovala také televizní publicistika, kterou reprezentují Pavlína Danková, Radek John a Josef Klíma. Nejvíce diváky Novy baví Martin Dejdar a Leoš Mareš, kteří jsou nominovaní v sekci Osobnost televizní zábavy. Mezi herce a herečky z oblíbených seriálů TV Nova diváci vybrali Rudolfa Hrušínského, Petra Rychlého, Jana Šťastného, Zlatu Adamovskou, Jiřinu Jiráskovou, Hanu Maciuchovou a Barboru Munzarovou. Do finále se v kategorii Pořad roku dostal publicistický týdeník Na vlastní oči a o titul „Seriál roku“ bude usilovat Ordinace v růžové zahradě 2, Ulice a Pojišťovna štěstí.

Ceny TýTý 2008 vítězům předají generální ředitel TV Nova Petr Dvořák, TV Prima Marek Singer a České televize Jiří Janeček, dalšími předávajícími budou např. Martin Dejdar, Markéta Plánková, Tereza Kostková, Iveta Lutovská, Petr Malásek, Dana Morávková, Kateřina Janečková či Michal Novotný. Ocenění Objev roku předá loňský vítěz, herec a muzikant Petr Vondráček, osobnost, která vstoupí do Dvorany slávy, vyhlásí scénárista a dramatik Jiří Hubač.

Oceněným, divákům v sále pražského Hudebního divadla Karlín i u obrazovek TV Nova zazpívají první česká SuperStar a dvojnásobná Zlatá slavice Aneta Langerová, hvězdy Josef Vojtek a Dasha, Helena Zeťová, kytarista a zpěvák Tomáš Klus, Tereza Černochová a finalisté hudební reality show TV Nova X-Factor Jiří Zonyga a Martina Pártlová.