Hlavní navigace

Tzv. šrotovné už i u počítačových kurzů

[Tisková zpráva] Praha, 29. května 2009 – Počítačová škola Gopas se rozhodla, stejně jako jiné subjekty na trhu, využít dnes moderního označení pro speciální nabídku. „Tzv. šrotovné se vztahuje na ty, kdo již v minulosti nějaký počítačový kurz sady Microsoft Office absolvovali a chtějí si rozšířit či obnovit své znalosti,“ říká Jan Dvořák, výkonný ředitel Gopasu. „Není přitom rozhodující, u které to bylo instituce. Po prokázání se získaným certifikátem lze získat slevu 20 procent,“ upřesňuje Dvořák.

Sdílet

Kurzy kancelářského balíku Microsoft Office jsou podle zjištění Počítačové školy Gopas mezi širokou veřejností nejoblíbenější. To je důvod, proč také škola přichází s nabídkou „šrotovného“, které je časově omezeno. Zájemci si musí kurz objednat do konce prázdnit a absolvovat ho pak nejpozději do konce tohoto kalendářního roku. „Snížením ceny o pětinu chceme podnítit zájem těch, kteří již někdy v minulosti počítačový kurz absolvovali a cítí potřebu si získané znalosti obnovit nebo i rozšířit,“ říká Jan Dvořák z Gopasu. Vzhledem k tomu, kolik stojí běžně tento druh kurzů, mohou zájemci tímto způsobem ušetřit až tisíce korun.

Počítačová škola Gopas nepřichází s takto atraktivní nabídkou poprvé. Již v minulosti vyhlásila např. Garanci získaných vědomostí, jejíž princip spočívá v tom, že účastník může absolvovat kurz ještě jednou, a to zcela zdarma. Pouze musí o možnost opakování zažádat do jednoho měsíce od prvního absolvování. Další výhodou pro studenty je Garance termínů konání kurzů. Všem zákazníkům tak zaručuje, že se všechny kurzy uskuteční ve stanovených termínech a nebude docházet k přesunům z důvodů malé účasti. Třetí garancí, kterou Gopas svým klientům poskytuje, je garance know-how. „Jedná se o naprosto jedinečný závazek naší školy ke klientům, kteří si u nás za posledních 12 měsíců nechali vyškolit alespoň jednoho IT specialistu. V případě, že jim tento člověk z firmy odejde, vyškolíme za něj bezplatně jeho náhradu,“ vysvětluje princip garance Jan Dvořák a dodává, že tak klient získává i jakousi ochranu vložených finančních prostředků do vzdělávání pracovníků.

O společnosti GOPAS, a. s.
Počítačová škola GOPAS, a. s., zahájila činnost v roce 1992. Soustředila se výhradně na vzdělávání v oboru výpočetní techniky a manažerských dovedností. Důsledným dodržováním této dlouhodobé strategie se společnost vypracovala mezi nejuznávanější firmy v oboru. Díky své specializaci si vytvořila podmínky pro skutečně partnerské vztahy nejen se zákazníky z řad uživatelů, ale umožnilo jí to rovněž spolupráci s předními dodavateli výpočetní techniky a systémovými integrátory. Za rok 2008 prošlo kurzy výpočetní techniky v prostorách počítačové školy GOPAS skoro 30 000 absolventů.

Počítačová škola GOPAS je držitelem nejvyšších dosažitelných autorizací v oblasti vzdělávání firem Microsoft (Microsoft Gold Certified Partner for Learning Solutions), Oracle (OAEC), IBM (IBM Business partner) pro kurzy Lotus Notes, Sun Microsystems (Authorized Education Center), Adobe (Authorised Training Partner), Corel (Training partner), SCO (SCO AEC) a Software602 (Autorizované školicí středisko).

Počítačová škola GOPAS je také autorizovaným testovacím střediskem firem Thomson Prometric (Prometric APTC) a VUE (Virtual University Enterprises), akreditovaným testovacím střediskem pro ECDL (European Computer Driving Licence), testovacím střediskem pro získání certifikátů Microsoft Office Specialist, dále je členem CompTIA, SPIS (Sdružení pro informační společnost) a AIVD (Asociace institucí vzdělávání dospělých).

Firma GOPAS provozuje celkem tři počítačové školy, a to v Praze, Brně a Bratislavě, o celkové kapacitě 36 počítačových učeben. V současné době tvoří tuto firmu 60 zaměstnanců a zhruba 70 stálých externích konzultantů a lektorů. O kvalitách poskytovaných služeb svědčí také získaný certifikát ISO 9001 a akreditace MŠMT pro rekvalifikace.