Hlavní navigace

U-Turn Media Group and Grupo ADI nabízejí aktualizovanou verzi mobilních turistických průvodců

[Tisková zpráva] Po úspěšném spuštění mobilních turistických průvodců během loňského 3 GSM World Congress, společnosti U-Turn a Grupo ADI budou během letošního ročníku distribuovat novou offline verzi barcelonských průvodců obsahující navigaci na úrovni ulic a to bez použití GPS

Sdílet

Praha, Česká republika, 8.února, 2007: Společnost U-Turn navázala spolupráci s Grupo ADI, významným výrobcem obsahů ve Španělsku, za účelem výroby mobilních turistických průvodců. Průvodce využívají inovativní mobilní portály (on device portal) společnosti U-Turn.

Na letošním GSM World Congress bude společnost U-Turn zdarma distribuovat mobilní turistické průvodce Barcelonou. Záměrem interaktivního průvodce je napomoci návštěvníkům kongresu co nejlépe využít svůj čas v Barceloně.

Nová verze, postavena na předchozím modelu portálu, který byl úspěšně distribuován na tamním kongrese v roce 2007, zahrnuje mimo jiné prohlížení off-line nejzajímavějších turistických atrakcí v Barceloně, interaktivní mapu, která umožní navigaci mezi danými body bez použití GPS, a navíc seznam doporučených restaurací, barů a klubů.

Hlavními body zájmu na mobilních turistických průvodcích zahrnují video a audio komentáře, obrázky a textové popisy. Uživatelé mohou získat informace o návštěvních hodinách významných turistických atrakcí a použít unikátní funkci „click-to-call“ k telefonickým rezervacím a to bez opuštění plochy. Je-li obsah jednou stažen do telefonu, díky offl-line funkcím průvodce, uživatel nemusí zůstan připojen k síti, či mít obavy zda bude průvodce pracovat za roamingových podmínek.

Průvodce jsou postaveny na unikátním softwarovém programu, který umožňuje městům, turistickým autoritám a organizátorům akcí zavádění mobilních průvodců, které obsahují navigace na bázi map s dodáváním příslušných multimediálních informací a interaktivity.

Navíc, software umožňuje využití volitelného místa na inzerci či sponzorování, pomocí něhož mohou klienti U-Turn získávat příjmy.

Mobilní průvodce jsou k dispozici v několika jazykových mutacích. Zákazníci si mohou stáhnout portál do svých telefonů za použití mechanismu „text to short code“ či prostřednictvím registrace na webových stránkách. Jeli průvodce jednou instalován, je přístupný použitím ikony na ploše telefonu. Průvodce jsou momentálně kompatibilní s mobilními operačními systémy Windows, Java, Blackberry a Symbian.