Hlavní navigace

U uživatelů vede s freemaily Seznam

[Tisková zpráva] Průzkum provedený na statistickém vzorku více než 175 tisíc uživatelů internetových projektů společnosti Miton ukázal, že Seznam si dlouhodobě drží pozici jedničky poskytovatele e-mailových schránek zdarma s více než 50% podílem. Na druhém místě se umístilo Centrum Holdings, nicméně s dost velkým odstupem - oproti Seznamu je jeho zastoupení cca čtvrtinové.

Sdílet

Jablonec nad Nisou, 13. října 2008 – Freemaily Seznamu, Seznam.cz a Email.cz využívá celkem 52,92% uživatelů internetových projektů společnosti Miton. Freemaily Centrum Holdings, Centrum.cz a Atlas.cz využívá 14,53% uživatelů. Zajímavý z první desítky je i podíl uživatelů využívající slovenské freemaily, který dosáhl 7,42%.

Rozdělení podle jednotlivých freemailových schránek přehledně ukazuje následující graf.

Freemaily

Trend ukazuje, že podíl využívání Seznamu průběžně roste, za čtvrtletí přibližně o jeden procentní bod. Podíl Centrum Holdings naopak mírně klesá.

Posun rozdělení podílů první desítky nejvyužívanějších freemailů za uplynulá čtvrtletí letošního roku ukazuje následující tabulka.

Freemaily 2

Pokud bychom se zaměřili na rozdělení TLD v rámci e-mailových adres našeho statistické vzorku, vítězí poměrně logicky česká CZ s více než 80%. Na druhém místě je SK pohybující se okolo 12%, což ukazuje na podíl slovenských uživatelů, kteří pravidelně navštěvují české weby. Z trendů je zajímavé EU, které si z osmého místa v prvním čtvrtletí polepšilo na šesté ve třetím čtvrtletí.

Top 10 využívaných e-mailových adres podle TLD (III. 08)

  1. .cz
  2. .sk
  3. .com
  4. .net
  5. .de
  6. .eu
  7. .t-com.sk
  8. .co.uk
  9. .org
  10. .pl

Průzkum zpracoval online technologický magazín eMag.cz nad statistickým vzorkem více než 175 tisíc registrovaných uživatelů projektů společnosti Miton, mezi které patří například Vaření.cz, eMag.cz, Nepropásni.cz nebo Moviezone.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).