Hlavní navigace

U uživatelů vede s freemaily stále Seznam

[Tisková zpráva] Průzkum provedený na statistickém vzorku více než 278 tisíc uživatelů internetových projektů společnosti Miton ukázal, že Seznam si dlouhodobě drží pozici jedničky poskytovatele e-mailových schránek zdarma s více než 50% podílem. Na druhém místě se umístila společnost Centrum Holdings, nicméně s dost velkým odstupem - oproti Seznamu je jeho zastoupení méně než čtvrtinové.

Sdílet

Jablonec nad Nisou, 19. října 2009 – Freemaily Seznamu (Seznam.cz a Email.cz) využívá celkem 55,65% uživatelů internetových projektů společnosti Miton. Freemaily Centrum Holdings (Centrum.cz a Atlas.cz) využívá 12,97% uživatelů. Zajímavý z první desítky je i podíl uživatelů využívající slovenské freemaily, který dosáhl 7,25%.

Rozdělení podle jednotlivých freemailových schránek přehledně ukazuje následující graf:

Freemaily - graf

Pokud se podíváme na srovnání s daty z období před rokem, pak vidíme, že poměrné zastoupení uživatelů využívajících freemaily Seznamu zaznamenalo přibližně dvouprocentní nárůst, a to na úkor freemailů společnosti Centrum Holdings. To potvrzuje dlouhodobý trend, který ukazuje průběžný nárůst podílu využívání Seznamu a naopak pokles podílu Centrum Holdings. Můžeme také řici, že tento trend je pozvolnější než v loňském roce, a to přibližně o polovinu.

Srovnání rozdělení podílů první desítky nejvyužívanějších freemailů za třetí čtvrtletí letošního a loňského roku ukazuje následující tabulka.

Freemaily - tabulka

Pokud bychom se zaměřili na rozdělení TLD v rámci e-mailových adres našeho statistické vzorku, vítězí poměrně logicky česká CZ s více než 81%. Na druhém místě je SK pohybující se okolo 10%, což ukazuje na podíl slovenských uživatelů, kteří pravidelně navštěvují české weby.

Procentuální zastoupení jednotlivých TLD je tak skoro stejné jako před rokem, jediný pokles je v rámci využití slovenské SK, která zaznamenala pokles o více než procento.

Drobnou změnu zaznamenáváme také na posledním, 10. místě, na které se dostala generická INFO a odsunulu z první desítky polskou PL. Zde se ovšem jedná o pohyb v řádech pohých desítek e-mailových adres a není tedy statisticky příliš významný.

Top 10 využívaných e-mailových adres podle TLD (III. 2009)

  1. .cz
  2. .sk
  3. .com
  4. .net
  5. .eu
  6. .de
  7. .co.uk
  8. .t-com.sk
  9. .org
  10. .info

Průzkum zpracoval online magazín AdMarket.cz nad statistickým vzorkem více než 278 tisíc registrovaných uživatelů projektů společnosti Miton, mezi které patří například Vaření.cz, eMag.cz, Svatba.cz nebo Moviezone.