Hlavní navigace

U2 zahrají na evropských cenách MTV 2009

[Tisková zpráva] Legendární kapela U2 vystoupí v rámci slavnostního předávání evropských hudebních cen MTV ve čtvrtek 5. listopadu v Berlíně. Krátké vystoupení, jehož část diváci uvidí v rámci přímého přenosu, se bude konat před Braniborskou bránou a vstupenky na něj bylo možné získat zcela zdarma přes stránky www.mtvema.com a www.u2.com.

Sdílet

Kapela se tak vrací na místo, kde téměř na den před dvaceti lety byla stržena berlínská zeď a kde se také v roce 1994 konaly vůbec první evropské ceny MTV. Antonio Campo Dall´Orto, výkonný producent MTV Europe Music Awards, k tomu dodává: „Jsme nesmírně hrdí na to, že můžeme přivézt U2 do Berlína na toto výjimečné vystoupení. Letošní udílení cen bude velkou oslavou hudby, svobody a zrodu nového věku v Evropě.“

Evropské hudební ceny MTV (EMA) se letos konají v berlínské areně O2 World ve čtvrtek 5. listopadu 2009, moderovat ho bude zpěvačka Katy Perry a mezi dalšími vystupujícími budou například Green Day, Jay-Z, Robbie Williams, Shakira, Tokio Hotel nebo Foo Fighters. Přímý přenos bude začínat v 21 hodin středoevropského času a čeští diváci ho budou moci sledovat na kanálu MTV Europe v satelitní a kabelové síti, kde jej od 29. listopadu nahradí česká verze MTV.

Pro více informací či hlasování do cen EMA klikněte na www.mtvema.com.

MTV Europe Music Awards
Historie evropských hudebních cen MTV sahá až do roku 1994 a od té doby putuje hlavní ceremoniál největšími evropskými městy. V minulosti mezi nimi nechyběly metropole jako Berlín, Londýn, Paříž, Řím, Stockholm nebo Dublin. V rámci večera udílení evropských cen MTV vždy vystupují nejžhavější hvězdy hudební scény, v předchozích ročnících například Madonna, Coldplay, U2, Robbie Williams, Beyoncé nebo Amy Winehouse. O většině hudebních cen navíc rozhodují sami diváci, kteří hlasují nejen v hlavních kategoriích, ale také v rámci regionálních cen. MTV Europe Music Awards jsou každoročně jednou z největších hudebních událostí.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).