Hlavní navigace

Učebnice a skripta lze sehnat na internetu levněji

[Tisková zpráva]

Sdílet

Učebnice a skripta lze sehnat na internetu levněji

  • Studentské stránky připravily se SONY velkou soutěž
  • Bazar učebnic a skript nabízí inzerci zdarma
  • Studentské stránky na adrese student.contac­tel.cz vstupují do nového školního roku

Každý rok utratí studenti za učebnice a skripta tisícové částky aniž by museli. Na internetu se jim nabízí možnost levně sehnat učebnice pro začínající školní rok a prodat učebnice či skripta nepotřebné. Stačí navštívit jednu z kategorií Studentských stránek nazvanou Bazar učebnic a skript na adrese „http://studen­t.contactel.cz/ba­zar“ a zkusit své štěstí vyhledáváním v 32 kategoriích poptávky a nabídky nebo přidat zdarma inzerát.

Pro ty kteří přidají inzerát v období mezi 27. srpnem a 31. říjnem je připraveno překvapení. Každý vložený inzerát znamená šanci vyhrát dárek od SONY v hodnotě bezmála 20 tisíc korun. Nezáleží na tom zda přidá inzerát do nabídky nebo poptávky či jaký počet učebnic a skript zadá. Jedinou podmínkou je pravdivost inzerátu. Studentské stránky mají připraven systém, kterým dokáží odhalit podvodníky a vyřadit je ze soutěže.

Student soutěží o HiFi soustavu SONY CMT-CP500MD společně s PCLK-U5. Tato kombinace umožní výherci propojit soustavu SONY s počítačem. Na svůj MiniDisk si může milionkrát nahrát jakoukoliv hudbu, třeba i ve formátu MP3. Na média MiniDisku se vejde až 5 hodin záznamu a lze ho nahrát rovnou z počítače nebo z internetu. Více informací o dárcích od SONY se nachází na internetové stránce „http://studen­t.contactel.cz/so­ny.html“.

Ve středu začne na serveru <http://studen­t.soutez.cz> první kolo soutěže o drobné dárky od SONY. Každých 14 dní budou rozdány tři ceny. Jedná se o doplňkovou soutěž VELKÉ SOUTĚŽE na Studentských stránkách.

Studentské stránky vstupují do nového školního roku se širší nabídkou služeb a informací:

  • Zprávy --- každodenní zpravodajství motivuje uživatele k pravidelnému návratu na server, jeho obsahem je vše, co je nějakým způsobem spojeno se studenty středních a vysokých škol. Kromě vlastních redaktorů, využíváme zpravodajství agentur ČTK a ČIA.
  • Bazar učebnic a skript — inzertní část serveru umožňuje studentům šetřit za učebnice a skripta. Mohou vyhledávat celkem v 64 kategoriích poptávky a nabídky. Pokud učebnici/skripta nenaleznou nic jim nebrání v tom podat si zdarma inzerát. Takto podaný inzerát se okamžitě zařadí abecedně do příslušné rubriky. Z důvodu zachování aktuálních údajů je maximální doba zveřejnění inzerátu 90 dní. Prodá-li/sežene-li však student učebnice/skripta dříve, může jednoduše inzerát smazat. Do konce října je podpořena služba soutěží se společností Sony Czech spol. s r.o.
  • Kariéra — kategorie vznikla ve spolupráci se serverem Jobpilot.CZ, nejvýznamnějším portálem zprostředková­vajícím zaměstnání nejen v ČR, ale i v Evropě. Student si může přečíst zajímavé články a rovnou sehnat brigádu nebo místo pro absolventy.
  • SMS Student — za spolupráce s SMS Systémem Mr.X vznikla služba umožňující studentům nechat si zasílat zpravodajství ze Studentských stránek přímo na displeje svých mobilních telefonů. 15. srpna tuto službu využívalo přes 5800 studentů. Registrace lze provést přes internet, WAP a SMS.
  • Peníze — kategorie vznikla ve spolupráci se serverem Peníze.CZ, rychle rostoucím finančním portálem, zaměřeným na drobnou retailovou klientelu a nabízejícím informace o finančních produktech pro soukromé osoby. Studenti v sekci Peníze najdou finanční zpravodajství, aktuální kurzy měn a nabídku studentských kont tuzemských bank.
  • Student v zahraničí — sekce na jejíž tvorbě se podílejí nejvýznamnější, většinou neziskové, organizace nabízející studentům možnosti vycestovat za hranice ČR. Články píší vždy odborníci na dané země. Patří mezi ně například Fulbrightova komise (USA), Akademické informační centrum (EU), Sokrates (EU), Informační a poradenské centrum Praha (Německo) a řada dalších. Obsahem článků není jen studium, ale například i au-pair pobyty, kurzy a brigády v cizině.

Studentské stránky (student.contac­tel.cz) jsou místem, kde student najde informace a služby, které mu pomáhají v dalším studiu. Uživatel může využít stále se rozšiřující počet služeb mezi které patří bazar učebnic a skript, denní zpravodajství, kariéra, sms student, student v zahraničí a peníze. V přípravě jsou mnohé další. Celou správu serveru zajišťují sami studenti, jejichž počet se stále rozšiřuje. Studentské stránky sponzorují společnosti Contactel, Česká informační agentura a Česká tisková kancelář.

V Praze dne 28. srpna 2001